2. júla 2021

Základom dobrého rooftop baru je dobrá lokalita, lokalita, lokalita. Či už ponúkajú skvelé drinky, párty, fine dining alebo burgery, princípom týchto reštaurácií či barov je niečo iné: výhľad.

Na výhľade záleží. Neveríte? Tu je šesť stredoeurópskych miest pohľadom z ich rooftop barov.

1. Starý Prešporok

Starí Bratislavčania si pamätajú, že Veľký Baťa bol jednou z najdôležitejších adries v meste. „Shopping mall“ z 30. rokov už dnes zaujme málokoho, strecha a Rooftop by Regal však ponúkajú klasický bratislavský výhľad: hrad, Michalská veža, Dóm sv. Martina, UFO, k tomu burgery.

Opačný uhol pohľadu má napríklad Lemontree Skybar na Hviezdoslavovom námestí – a k tomu thajskú kuchyňu. Krásne výhľady na Bratislavu si môžete aj vychutnať z už spomínanej reštaurácie a baru UFO či z reštaurácie a bistra na televíznej veži Kamzík.

2. Rooftop@hu

V Budapešti sa môžete pozerať na Budín alebo na Pešť. Prvý smer má menší výber: pod hradom pri Reťazovom moste je Leo Rooftop, ale klasický „rooftop“ pohľad, hoci bez strechy, ponúkajú aj  reštaurácie na Rybárskej bašte na hradnom kopci.

Druhý smer má širší výber. Highend či skôr High Note na hoteli Aria pri Štefanskej bazilike, 360 Bar pri Opere alebo SkyGarden pri stanici Nyugati, to sú len tri z množstva tipov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa High Note SkyBar (@highnoteskybar)

3. Varšava a Krakov: Bary na dachach

Tak sa rooftopom hovorí v Poľsku. Vo Varšave je to napríklad moderný Level 27, The View na 32. poschodí Spectrum Tower alebo michelinský Concept 13.

Kto by išiel iba do Krakova, katedrálu „z očí do očí“ uvidí z Café Szal, Wawel zasa zo strechy hotelov Rubinstein alebo Sheraton.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Reklama

Príspevok, ktorý zdieľa Restauracja Szeroka 12 (@restauracja_szeroka12)

4. Strechy zlatej Prahy

V centre je populárny tapas Balcony Bar na Můstku, rovno na „Staromáku“ je Terasa U Prince, dobrú polohu a výhľad má aj CODA Restaurant hotela Aria. Priamo na hrade je k dispozícii kráľovský výhľad z terasy U Zlaté Studně. A k tomu mnoho ďalších, na streche obchodného domu Kotva či na Florenci.

5. Das schöne Wien

Reštaurácia Das Loft je známa aj v spojitosti s kuchárom Petrom Duranským, prvým Slovákom, ktorý získal michelinskú hviezdu. Najvyšší rooftop v meste je ale 57 Restaurant & Lounge, 220 metrov nad zemou. Priamo pri Svätoštefanskom dóme je Lamée Rooftop, o kúsok ďalej od neho zasa Sky Bar obchodného domu Steffl.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Das LOFT Wien (@dasloftwien)

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?