Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
10. februára 2021

Neprehľadné ponuky bánk, zložité podmienky poisťovní a skryté poplatky, to všetko trápi denne tisíce Slovákov. Odpovede na ich otázky im môže poskytnúť aplikácia Financie.online. Viac o nej prezradili Ján Široký, zakladateľ Financie.online a Peter Petrovský, riaditeľ spoločnosti FINIX.

Mobilnú aplikáciu Financie.online pre Android a iOS nazývate aj Inteligentným finančným asistentom. S čím môže užívateľom pomôcť?

Ján Široký: Ide o spojenie moderných technológií a dlhoročných skúseností. Nájdete v nej transparentné a aktuálne informácie. V prvom rade je to porovnanie všetkých základných bankových a poistných produktov – od sporiacich účtov, kreditných kariet, úverov a hypoték až po cestovné poistenie a PZP. Ďalej v nej nájdete aj rôzne kalkulačky ako napr. výpočet splátok úverov, sporenia, ale aj dôchodku.

Peter Petrovský: Skvelú spätnú väzbu dostávame aj na možnosť priamo z aplikácie kontaktovať niektorého z našich expertov na financie formou online chatu alebo video hovoru. V neposlednom rade majú užívatelia možnosť naskenovať si svoje finančné zmluvy a nechať si ich skontrolovať automaticky, prípadne našim expertom.

Zdroj foto: Archív klienta

Zaujala ma funkcia automatického vyhodnocovania zmlúv. Ako to funguje?

JŠ: Zmluvy sa vyhodnocujú automaticky priamo cez aplikáciu. Napríklad keď si užívateľ naskenuje svoju hypotekárnu zmluvu, aplikácia vyhodnotí, či je preňho aktuálne na trhu lepšia ponuka po zohľadnení všetkých poplatkov a nákladov za „prestup“ do inej banky. Pravidelne potom dostane notifikáciu, hneď ako sa objaví lepšia ponuka na trhu.

Kto vašu aplikáciu najčastejšie využíva?

JŠ: Je dostupná zadarmo pre všetkých, ktorí majú záujem získať za svoje peniaze lepšie finančné služby a dôverujú pri správe svojich financií technológiam. Teda väčšinou ide o užívateľov mobile bankingu či platieb mobilom.

PP: Aplikáciu v spojení s našim interným systémom úspešne využívame pri každodennej práci s klientmi. Umožňuje nám efektívnejšie komunikovať a lepšie pochopiť ich finančnú situáciu a ciele. Zjednodušuje návrh riešení šitých na mieru podložených transparentnými výpočtami a porovnaniami. Svoju požiadavku nám môžu jednoducho komunikovať 24 hodín denne s odpoveďou väčšinou do nasledujúceho dňa.

Zdroj foto: Archív klienta

Čo hovoria na aplikáciu jej užívatelia?

PP: Aj keď je oblasť financií ešte stále najmä o dôvere a osobnom prístupe, klienti oceňujú možnosť ušetriť čas a mať prehľad nad svojím portfóliom kedykoľvek a kdekoľvek.

JŠ: Drvivá väčšina hodnotení našich užívateľov je pozitívna, ako príklad by som uviedol naše ocenenie v ankete slovenských aplikácii Android Code 2019 v kategórii Financie a podnikanie.