16. septembra 2021

Blíži sa veľkolepá akcia pre milovníkov módy, umenia a hlavne fanúšikov Karla Lagerfelda. Aukčný dom Sotheby’s oznámil, že na konci tohto roka a začiatku roka 2022 usporiada niekoľko aukcií, v ktorých ponúkne vyše tisíc vecí z pozostalosti slávneho návrhára.

Ponuka bude veľká, a to nielen čo sa týka počtu, ale bude aj veľmi rozmanitá. Karl Lagerfeld, ktorý zomrel vo februári 2019, bol totiž náruživým zberateľom. Aktuality aukčnej siene Sotheby’s o aukciách môžete sledovať tu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sotheby’s (@sothebys)

Reklama

Na predaj bude v aukciách, ktoré prebehnú v Monaku, Paríži a Kolíne nad Rýnom, napríklad 200 párov kožených rukavíc, ktoré návrhár nosil posledných 20 rokov.

Od nábytku až po strieborné misky pre mačku

V ponuke sa objavia aj tri vozidlá Rolls-Royce či dizajnový nábytok z ôsmich rezidencií Lagerfelda vo Francúzsku a Monaku. Okrem nábytku z počiatku 20. storočia, dizajnových kusov štýle art deco, to budú aj súčasné kusy ako kreslo z lešteného hliníka od Marca Newsona, ktorého cena sa odhaduje medzi štyridsiatimi a šesťdesiatimi tisícami eur.

Do aukcie pôjdu aj saká od Diora a ďalších značiek, umenie od Jeffa Koonsa, ale aj reklamné plagáty zo začiatku 20. storočia či jednoduchšie veci, ako je domáce bielizeň. Alebo tiež, ako píše Sotheby’s, ohromujúce množstvo kufrov značky Goyard.

Špecialitou, ktorá len dokladá výraznú osobnosť Lagerfelda, budú predmety jeho milovanej mačky Choupette, ktorá mala vlastného kuchára (v obľube mala kaviár) i bodyguarda a bez preháňania sa o nej dá hovoriť ako o najrozmaznávanejšej mačke sveta.

Dražiť sa budú napríklad jej strieborné misky na kŕmenie. Sotheby’s však uviedla, že Choupettin riad musí ešte nafotiť.

Lagerfeld, ktorý pracoval pre Chanel, Fendi, ale bol aj autorom koncertných modelov pre Madonnu a pôsobil tiež ako uznávaný fotograf, je aj po smrti ikonou módneho priemyslu. Podľa mnohých je to práve on, kto módny priemysel, ako ho dnes poznáme, vytvoril.

Autorkou článku je Pavla Francová z Forbes Česko.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?