Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
23. novembra 2021

Tatranská Lomnica, Svätý Jur a obec Farná – miesta, ktoré spája jedinečná gastronómia rodiny značiek zastrešená Hotelom Lomnica. Jeho tím je už stabilne zapísaný na slovenskej gastromape fine diningovej zážitkovej kuchyne. Svoje skúsenosti dnes preto prinášajú aj do nových projektov, medzi ktoré patrí zrekonštruovaný Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure a Vinohradnícky dom Réva vo Farnej. Ten patrí pod mladé progresívne vinárstvo ViaJur. 

Tri jedinečné prevádzky povyšujú gastronómiu a hospitality na umenie, ktoré je spoločným menovateľom všetkých projektov. Tím, ktorý stojí nielen za znovuzrodením Hotela Lomnica, sa počas piatich rokov od jeho obnovy zaslúžil o zvýšenie úrovne hospitality. Najnovšie prináša najvyššiu formu zážitkovej gastronómie do historicky významnej oblasti Malých Karpát, konkrétne do Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure. Celému tímu pri tom pomáha osvedčený koncept  z Hotela Lomnica. Ten je už úspešne etablovaný a vďaka vášni, odhodlaniu a inovatívnosti si vyslúžil v priebehu piatich rokov od jeho znovuzrodenia prívlastok trendsettera.

„To, na čom staviame, je dôvera v ľudí, ktorí sú kreatívni, ale rovnako zodpovední a zdieľajú našu filozofiu rodinného prístupu k firme,“ hovorí riaditeľ Hotela Lomnica Peter Mudrý. Zdroj foto: Kaštieľ Pálffy

Skutočnosť, že miesto, kde si momentálne môžete dožičiť gastronomický zážitok, diktuje covid automat, využili oba tímy hotela aj kaštieľa k jedinečnému spojeniu. Spolupráca a bratstvo dvoch tímov, ktorých srdcia bijú pre gastronómiu, vyústili do dvoch exkluzívnych spoločných gastronomických eventov: Návrat MonarchieFratria – Bratstvo

„To, na čom staviame, je dôvera v ľudí, ktorí sú kreatívni, ale rovnako zodpovední a zdieľajú našu filozofiu rodinného prístupu k firme. Samozrejmosťou je dodržiavanie pomerne prísnych pravidiel a štandardov. Výsledkom je tím, ktorý nám dlhodobo prináša úspechy. Sme len tak silní, ako naše najslabšie ohnivko, preto dôvera, vášeň a záujem o prácu, ale aj o svojich kolegov a v neposlednom rade o hostí, musia byť na najvyššom mieste v rebríčku firemných hodnôt. Oplatilo sa, že to robíme inak, naši klienti sa k nám vracajú aj s celými rodinami. Ponúkame zážitok, nielen večeru,“ vysvetľuje koncept riaditeľ Hotela Lomnica Peter Mudrý. 

Samozrejmosťou sú lokálne suroviny. Rastlinné zložky menu sú takmer všetky vypestované vo vlastnej usadlosti Farná, kde sa na viac ako 50-hektárovej ploche rozpína moderné vinárstvo ViaJur. Súčasťou usadlosti je aj začínajúci ovocný sad. Ten má základ na pôvodnom starom hruškovom sade, z ktorého sa zachovala odroda hrušky Durando. Napríklad práve z nej už môžu zákazníci ochutnať aj prvú exkluzívnu Hruškovicu z Farnej.

Zdroj foto: Kaštieľ Pálffy

Práve na vlniacich sa svahoch tento rok odštartoval aj tretí projekt, kde fine diningový tím predvádza svoje umenie. Je to zároveň ďalšia súčasť príbehu rodiny značiek. Usadlosti vo Farnej v levickom okrese prinavrátilo význam vinárstvo ViaJur. Vinárstvo sa zameriava na produkciu vína z odrôd, ktoré sú typické pre terroir Malých Karpát a Ikladského vrchu. Vína z ich produkcie sú súčasťou degustačných večerí v rámci vínneho párovania, ale aj ako súčasť prísad tajných receptov kuchárskych majstrov. V tejto usadlosti sa otvorila ďalšia možnosť na zážitkovú gastronómiu, tentoraz však priamo vo vinohradoch. Na južnom Slovensku, ďaleko od ruchu veľkomesta, sa na prvý pohľad nenápadne otvára obzor, na aký sme zvyknutí len z reklamných fotiek slnkom zaliateho Toskánska. Už od cesty vás upúta pohľad na Vinohradnícky dom Réva, ktorý absolútne zapadol do atmosféry vlniacich sa viníc nádherného vinárstva. Tu sa snúbila funkčná architektúra s reliéfom, ktorý pasuje do viníc ako puzzle dokonalej scenérie. Vinohradnícky dom Réva ponúka okrem štýlového obchodu s vínom aj priestor na menšie firemné oslavy či špeciálne eventy počas celého roka a rovnako je tento priestor súčasťou konceptu zážitkových degustačných večerí pod osvedčenou taktovkou.

Ako tento perfektný koncept vyzerá a chutí, mohli už okúsiť mnohí spokojní zákazníci. Koncept dvoch špeciálnych eventov je nastavený do konca roka, no pravidelné zážitkové večere si viete vychutnať počas celého roku vo všetkých troch prevádzkach, či už v Hoteli Lomnica, vo Farnej, alebo v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure. Práve kaštieľ je znovuobjaveným pokladom Svätého Jura. Nadväzuje na stáročiami  budovanú tradíciu výroby vína, ktorá je priamo v pivniciach kaštieľa datovaná od 16. storočia. Tá naďalej pokračuje a nesie svoj odkaz, avšak progresívnym a moderným štýlom výroby, ktorý stavia na kumšte a tradícii. 

S vínom a skvelou gastronómiou sa ruka v ruke nesie i pohostinnosť. V Kaštieli Pálffy nájdete moderne spracované chute Malých Karpát nielen vo víne, ale aj v pestrom á la carte menu Hostinca Palatín. Koncept sofistikovane ladených chutí degustačného menu a vínneho párovania môžete objavovať v exkluzívnom Salóniku Habsburgovcov, ktorý nie je bežne verejnosti prístupný. Kaštieľ Pálffy je ideálnym miestom na výnimočné chvíle, oslavy, svadby, ale i konferencie, ktoré okrem vysokej úrovne služieb a gastronómie podčiarkuje citlivo ladený interiér, v ktorom vám učaruje každý detail a originálne výtvarné diela.