28. júla 2021

Axel Springer sa plánuje zameriavať na veľké strategické trhy, preto jeho podiely na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Estónsku, Lotyšsku a Litve preberá Ringier. Spoločnosť Ringier Axel Springer doteraz na Slovensku vlastnila mnohé spravodajské, lifestylové, inzertné a e-commerce portály.  

„Touto transakciou sa hlásime k svojmu dlhodobému záväzku ako moderný mediálny investor vo východnej Európe. Slovensko, Srbsko a Maďarsko poskytujú navyše vhodnú základňu na rozvoj našej digitálnej stratégie v športových médiách,“ vyjadril sa Marc Walder, CEO Ringieru.

Na Slovensku ostáva zakladateľ spoločnosti Milan Dubec aj naďalej menšinovým vlastníkom. V ostatných krajinách bude skupina Ringier vlastniť 100-percentné podiely. Investičné ťažisko spoločnosti Axel Springer v segmente spravodajských médií sa bude sústrediť na Nemecko, USA a Poľsko. U našich severných susedov tak bude spolupráca Ringier a Axel Springer naďalej pokračovať.

Rozsiahle portfólio

Od založenia Ringier Axel Springer Media AG v júli 2010 sa spoločný podnik Ringier AG a Axel Springer SE vypracoval na jednu z najväčších mediálnych spoločností v strednej a východnej Európe, pričom zamestnáva viac než 3 100 spolupracovníkov. Jeho rozsiahle portfólio zahŕňa viac ako 200 produktov v digitálnej a tlačenej forme. 

Prevzatie akciových podielov sa má dokončiť v priebehu roka 2021. Transakcia je podmienená súhlasom príslušných miestnych protimonopolných úradov. Obe strany sa dohodli zachovať o kúpnej cene a ocenení prevzatých podielov podniku mlčanlivosť.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?