9. augusta 2021

Rozhodnutie Reese Witherspoon staviť na príbehy so ženskými hrdinkami sa bohato vyplatilo. Po správach, že mediálna spoločnosť podporovaná Blackstone kupuje väčšinový podiel v jej produkčnej spoločnosti Hello Sunshine, stúpla hodnota herečkinho majetku podľa odhadov Forbesu na 400 miliónov dolárov.

Podľa tejto dohody má spoločnosť Hello Sunshine, zameraná na príbehy so ženskými hlavnými hrdinkami, založená v roku 2016, hodnotu 900 miliónov dolárov, vďaka hitom ako Big Little Lies, The Morning Show a Little Fires Everywhere, ako aj vďaka sľubným adaptáciám populárnych kníh.

Miliónové honoráre

Nová mediálna spoločnosť, ktorú budú viesť Kevin Mayer a Tom Staggs, ktorí predtým pracovali v Disney, odkúpila podiely od existujúcich investorov Hello Sunshine, vrátane AT&T a Laurene Powell Jobs’ Emerson Collective, ako aj časť podielu Reese Witherspoon.

Witherspoon si ponechá minimálne 18-percentný podiel. Podľa odhadov získa po zdanení približne 120 miliónov dolárov z predaja asi polovice svojho predošlého asi 40-percentného podielu v spoločnosti. Zvyšok jej majetku je viazaný na zárobky z jej 30-ročnej kariéry úspešnej herečky a producentky.

Reklama

Witherspoon je jednou z najlepšie platených hviezd Hollywoodu. Za jednu epizódu televízneho seriálu získa minimálne 1 milión dolárov. Za každú časť The Morning Show na Apple TV+, kde hrá a aj ju produkuje, získa 1,2 milióna dolárov. Ďalšie milióny zarába účinkovaním vo filmoch a v reklamách.

Chýbali jej zaujímavé roly pre ženy

Predtým, ako vzniklo hnutie #MeToo a začala sa požadovať rodová rovnosť v šoubiznise, bola Witherspoon frustrovaná ponúkanými úlohami a nedostatkom príbehov, v ktorých by boli v hlavných úlohách ženy.

V roku 2012 založila Pacific Standard, spoločnosť, ktorá produkovala filmy Wild a Gone Girl. V roku 2016 sa zmenila na Hello Sunshine. Spoločnosť má rozpracovaných niekoľko projektov.

Pre Netflix pripravuje seriál From Scratch so Zoe Saldana v hlavnej úlohe, na Apple TV+ produkuje seriál The Last Thing He Told Me s Juliou Roberts. Pripravuje aj film podľa bestselleru Where the Crawdads Sing.

Darí sa jej aj v knižnom biznise

Witherspoon rozšírila svoje mediálne impérium o Reese’s Book Club, čo je celkom prirodzené, keďže množstvo jej projektov sú adaptácie románov ženských autoriek. Klub má 2,1 milióna sledovateľov a 42 z 50 titulov sa dostalo na zoznam bestsellerov New York Times. To znamená, že majú zaistené publikum pre svoje budúce filmové aj televízne verzie.

„Založila som túto spoločnosť, aby som zmenila spôsob, ako sú ženy v médiách vnímané,“ uviedla Witherspoon vo vyhlásení.

Hlad po výnimočnosti

Hello Sunshine bude slúžiť ako základný kameň novej spoločnosti, ktorú vytvorili Mayer a Staggs. Na začiatku éry streamovania videli šancu zarobiť na takmer neuspokojiteľnom dopyte Hollywoodu po rozpoznateľných franšízach a projektoch s talentovanými ľuďmi.

Tento hlad po výnimočných značkách podnietil ponuku Amazonu vo výške 8,45 miliardy dolárov na získanie spoločnosti MGM, ktorá je domovom Jamesa Bonda, Robocopa a Ramba.

Mayer a Staggs videli príležitosť v spoločnosti Hello Sunshine, ktorej hlavný podielnik, spoločnosť AT&T, oznámila, že sa chystá opustiť zábavný priemysel. Telekomunikačný gigant v máji po predaji DirecTV súkromnej spoločnosti oznámil, že plánuje oddeliť WarnerMedia a zlúčiť ju s Discovery.

AT&T využila transakciu, ktorá im umožnila jednoduchý odchod a Witherspoon zaujala dohoda, ktorá jej pomôže financovať rast Hello Sunshine, a tak cez leto rýchlo uzavreli dohodu.

„Hello Sunshine sa perfektne hodí k našej vízii spoločnosti novej generácie pre zábavu a technológie,“ povedali Staggs a Mayer vo vyhlásení. „Snažíme sa podporiť tvorcov pomocou inovácií, kapitálu a rozsahu, aby mohli inšpirovať, baviť a tešiť publikum po celom svete.“

Witherspoon sa spolu so Sarah Harden, CEO spoločnosti Hello Sunshine, pripojí k predstavenstvu novej mediálnej spoločnosti a budú naďalej dohliadať na každodenné činnosti spoločnosti.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkami sú redaktorky Forbesu

.Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?