19. mája 2021

Realitný fond Erste Realitná Renta správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne odkúpil od spoločnosti zo skupiny J&T Real Estate Holding Limited administratívnu časť projektu Zuckermandel. Fond založený v roku 2019 tak do svojho portfólia získal prvú konkrétnu nehnuteľnosť, informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe. Ide pritom o prvú realitnú investíciu tohto fondu.

Nalaďte sa s nami v štvrtok 20. mája od 13.30 hod. na inšpiratívne online podujatie 30 pod 30. Vysielame na našom Facebooku a YouTube.

Zuckermandel bol dokončený v roku 2017 a nachádza sa v centre Bratislavy v top lokalite na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom. Získal už viacero ocenení vrátane ceny za najlepšie kancelárske priestory Best Offices od CIJ.

Sme nadšení, že prvou realitnou investíciou fondu Erste Realitná Renta je taký kvalitný a jedinečný projekt ako Zuckermandel. Ľudia, ktorí za posledný rok a pol vložili svoje peniaze do nášho fondu, sa tak stávajú spolumajiteľmi jednej z najlepších kancelárskych budov na Slovensku,“ povedal Günther Mandl, predseda predstavenstva Asset Managementu Slovenskej sporiteľne.

Predmetom transakcie sú kancelárske a obchodné priestory s prenajímateľnou plochou 16 800 štvorcových metrov. K nájomcom v Zuckermandeli patria spoločnosti ako 365.bank, EY, Baumit, Kiwi.com, Novartis, Relevans, Havel & Partners či Maple & Fish.

Reklama

Kombinácia špičkovej kvality a exkluzívnej lokality, ktorej atraktivita ešte vzrastie po dobudovaní Vydrice, vytvára predpoklady na dlhodobý profit a rast hodnoty investícií našich klientov. Dôležité je, že Zuckermandel je len začiatok a už dnes máme rozbehnuté ďalšie zaujímavé investície. Fond Erste Realitná Renta sa tak z úvodnej fázy, v ktorej investoval skôr pasívne, začína meniť na aktívneho vlastníka a správcu nehnuteľností,“ uviedol Mandl.

Zuckermandel _JTRE_Forbes
Lokalita je atraktívna pre nájomcov. Foto: Archív Slovenskej sporiteľne

Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE, uviedol, že Zuckermandel sa od roku 2017 etabloval na atraktívnu lokalitu pre život aj biznis. „Projekt s veľkorysými verejnými priestormi odkazujúcimi na históriu a s atmosférou mestského bulváru spája bývanie, prácu, obchod, služby a gastro. Vďaka tomu sa vrátil život do niekdajšej časti bratislavského Podhradia a prepojilo sa Staré Mesto s promenádou na nábreží Dunaja.“

Ďalšia etapa

Predávajúceho pri transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE Slovensko. Ako uviedol jej obchodný riaditeľ Ľubor Procházka: „Táto transakcia iba potvrdzuje, že investori majú pretrvávajúci záujem o kvalitné kancelárske nehnuteľnosti v tých najlepších lokalitách, plne obsadené a s dlhými nájomnými kontraktmi. Napriek tomu, že transakcia sa začala koncom leta minulého roka, dosiahnutá výnosová miera vytvorila nový trhový rekord (prime yield) pre kancelárske nehnuteľnosti na Slovensku.“

Fond bol založený koncom roku 2019 a momentálne dosahuje hodnotu majetku takmer 90 miliónov eur. Tie doteraz investoval najmä do iných realitných fondov či dlhopisov. Nadobudnutím administratívnej časti projektu Zuckermandel podľa tlačovej správy začína svoju ďalšiu etapu. „Nové investičné rozhodnutie bude mať pozitívny vplyv na podielnikov, ktorí vyhľadávajú príležitosti s potenciálom stabilného zhodnotenia svojej investície.“

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?