Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
9. augusta 2021

Po ďalšej úspešnej investícii sa inovatívny realitný startup City Performer stáva súčasťou skupiny PropTech Group. Od septembra skupina uvádza na trh Reado novinku v predaji a kúpe nehnuteľností. 

Čo prináša na trh nová platforma Reado od PropTech Group?

Reado prináša inovatívny spôsob predaja a kúpy nehnuteľnosti, ktorý do detailov spĺňa požiadavky a potreby klientov. Jeho misiou je podporiť najdôležitejšiu transakciu v živote mnohých ľudí pomocou moderných technológií a umožniť klientom predať alebo kúpiť nehnuteľnosť jednoducho, rýchlo, výhodne a bez stresu. V septembri uvádzame Reado na slovenskom a českom trhu a plánujeme expandovať.

Naším cieľom je byť prvou zastávkou pre predaj alebo kúpu nehnuteľnosti a zároveň garantom a novým štandardom moderných a kvalitných realitných služieb, ktoré splnia potreby klientov a poskytnú riešenia na všetky otázky bývania.

Ako funguje Reado?

Proces je veľmi jednoduchý. Ak potrebujete predať vašu nehnuteľnosť, Reado vám poskytne okamžité a bezplatné ocenenie. Zároveň zadefinujete, aké sú vaše potreby a kedy plánujete nehnuteľnosť predať. Všetko prebieha digitálne a Reado poradcovia vám poskytnú asistenciu počas celého procesu. Vašu nehnuteľnosť následne zdieľajú s najlepšími maklérmi, ktorí ju dokážu predať podľa preferencií klienta. Ak potrebujete nehnuteľnosť predať okamžite, pretože potrebujete financie na kúpu novej, Reado ju vykúpi.

Ak plánujete kúpiť nový dom, jednoducho nehnuteľnosť nájdete a porovnáte na Reado prostredníctvom vášho profilu. Uvádzame takisto veľa nových riešení, ktoré poskytnú inovatívne možnosti kúpy nehnuteľnosti, napríklad si svoj nový domov môžete najskôr prenajať (známe ako „rent-to-own“). Ponúkame taktiež riešenie „buy before you sell“, ktoré vám umožní získať vysnívanú nehnuteľnosť predtým, ako predáte tú starú.

Reado poskytuje taktiež unikátny zážitok pre klientov prostredníctvom vášho Reado profilu, v ktorom dokážete vybaviť všetky potrebné kroky pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti.

Reado využíva najmodernejšie technológie a aktuálne dáta o cenách nehnuteľností, trhovej likvidite a lokalite s cieľom poskytnúť personalizované riešenia pre klientov. Zdroj foto: City Performer

Ako spolupracujete s realitnými maklérmi?

Realitní makléri, aj napriek novým inováciám, stále hrajú dôležitú rolu pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Kúpa nového domova je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote, preto je potrebné zabezpečiť si odborného poradcu, ktorý vám pomôže splniť sny o bývaní. Platforma Reado spolupracuje len s najlepšími maklérmi, ktorí dokážu vašu nehnuteľnosť predať čo najvýhodnejšie, alebo vám pomôžu zrealizovať potrebu nového bývania. Je tiež katalyzátorom pozitívnej zmeny na realitnom trhu a umožňuje maklérom poskytovať najlepšie realitné služby. 

Prostredníctvom partnerského programu makléri získajú nové príležitosti, zvýšia objem predaja a Reado im poskytne inovatívne technológie na dosiahnutie cieľov.

Môžu sa zapojiť aj investori?

Spolupracujeme s inštitucionálnymi investormi. V prípade, že predávajúci potrebuje predať nehnuteľnosť okamžite, spolu s investormi sme schopní vykúpiť ju do 48 hodín. Nezameriavame sa na distresované situácie, ale na predávajúcich, ktorí chcú použiť finančné prostriedky za predaj na kúpu novej nehnuteľnosti.

Investori s Reado získavajú diskontované investičné príležitosti, vyššiu likviditu a diverzifikáciu portfólia. Investori môžu nehnuteľnosti predať spätne na trhu alebo prenajať, a tak dosiahnuť ešte vyšší výnos. Priemerný výnos pre investorov, ktorí nehnuteľnosť kúpia a prenajmú na rok, je medzi desať až dvanásť percent bez započítania zhodnotenia spôsobeného nárastom cien nehnuteľností.

Zdroj foto: City Performer

Aké riešenia pripravujete?

Okrem moderných technológií aplikujeme aj nové modely kúpy a predaja nehnuteľnosti, ktoré umožnia klientom, ale aj partnerským maklérom a investorom, dosiahnuť ich ciele.

Jedným z riešení je okamžitý výkup nehnuteľnosti na základe precízneho ocenenia prostredníctvom nášho proprietárneho automatizovaného valuačného modelu. Ďalšími riešeniami, ktoré budú čoskoro dostupné aj na slovenskom trhu, sú spomínané rent-to-own, buy before you sell a aj známejší „sale leaseback“. 

Úspešne ste dokončili ďalšie kolo financovania. Aké sú vaše plány do budúcna?

V spolupráci s novým slovenským investorom Lighthouse Ventures sme úspešne sfinalizovali transakciu len nedávno. Naša česká spoločnosť City Performer sa tak stáva súčasťou skupiny PropTech Group. Do portfólia skupiny patrí aj Reado. Plánujeme rozvíjať naše aktivity aj mimo Slovenska a Českej republiky, konkrétne s Európskou asociáciou realitných profesií (CEPI), pre ktorú sme hlavný technologický partner. Do konca tohto roku plánujeme expandovať na desiatich európskych trhoch.