4. mája 2021

Horské stredisko Muttereralm pri Innsbrucku od 1. mája patrí do portfólia spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR). Spoločnosť kúpila Muttereralm Bergbahnen, ktoré horské stredisko prevádzkujú, za 3,25 milióna eur. Informoval o tom manažér komunikácie TMR Marián Galajda.

Pôvodným vlastníkom strediska bolo Turistické združenie Innsbruck a obcí Götzens a Mutters. Na prvý pohľad nejde o veľký obchod, navyše, prišiel v čase, v ktorom sme ešte netušili, ako katastrofálne dopadne zimná sezóna a že budeme musieť prepúšťať. Pre nás je to však aj z profesionálneho hľadiska záväzok, že sme dokázali zrealizovať akvizíciu v Tirolsku, ktoré je považované za mekku alpského lyžovania,” uviedol predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Do strediska sa podľa Rattaja rozhodli vstúpiť z dôvodu perspektívy jeho prepojenia so susediacim strediskom Axamer Lizum a možnosti budúceho napojenia na ďalší ľadovec. Pritom pred pár dňami Rattaj v rozhovore pre Denník E povedal, že sa TMR nechystá nakupovať lyžiarske strediská ani vo veľkom stavať nové lanovky. Expandovať bude „predajom kompletných obchodných riešení“.

Stredisko sa nachádza desať kilometrov od centra Innsbrucku, ktorý bol dvakrát dejiskom zimných olympijských hier. Priamo z Innsbrucku je dostupné električkou. Lyžiarom ponúka viac ako 15 kilometrov zjazdoviek v dĺžke od 700 do 4200 metrov.

K dispozícii sú dve osemmiestne kabínkové lanovky, jedna štvorsedačková lanovka, lyžiarsky vlek a dva dopravné pásy pre najmenších lyžiarov, konkretizoval Galajda.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?