27. júla 2021

Malebná zátoka Hanalei Bay je známa svojou krásou. Piesok, vlny a hory vytvárajú nádherné výhľady z Princeville na severnom pobreží havajského ostrova Kauai, čo pridáva tunajším domom na hodnote. Aj pre tieto prírodné krásy a pokoj sú vyhľadávané boháčmi i celebritami. Svoje havajské portfólio rozšíril aj Carlos Santana.

Táto nehnuteľnosť s rozlohou takmer 4050 štvorcových metrov stála 22,75 milióna dolárov.

Carlos Santana síce žije väčšinu roka v Las Vegas, ale veľmi rád trávi čas na Havaji. Tento hudobník ocenený Grammy kúpil v roku 2020 dom na ostrove Kauai na Havaji za 8 miliónov dolárov a ďalší za 20,5 milióna v Princeville, hovoria Neal Norman a Ben Welborn z realitnej spoločnosti Hawai’i Life v Hanalei.

Nekonečný bazén pri západe slnka vytvára neopakovateľnú atmosféru. Foto: Hawaii Life

„Žijeme na tomto úžasnom mieste, kam sa môžeme dostať len my. Je tu nádherne. Len hŕstka ľudí si užíva takéto výhľady na Hanalei Valley a Buffalo Ranch,“ dodáva Norman.

Dom na 5121 Hanalei Plantation Road bol postavený v roku 2006 v oblasti, kde sa pestovala cukrová trstina, jeho dizajn čerpá z havajskej plantážnej architektúry.

Reklama

Najvýraznejšou črtou tohto štýlu je široká valbová strecha, ktorá má miernejší sklon než sedlová strecha a dodáva domu nízky profil, ktorý zapadá do okolitého prostredia.

Nekonečný bazén a neskutočný výhľad

Kamenné a drevené terasy lemujú jednu stranu nekonečného bazéna s vodopádovými kúpeľmi.

Foto: Hawai’i Life

Dizajnovým prekvapením je centrálna vonkajšia obývacia izba, ktorá slúži ako hlavný bod pre tri časti domu. Tento priestor zahŕňa aj jedáleň, vonkajšiu kuchyňu s grilom a oddychovú zónu, s množstvom zelene. V prípade potreby sa dá nad ňou zatiahnuť priehľadná strecha, aby poskytla prístrešok.

Vnútorná plocha má rozlohu 760 štvorcových metrov, s klenutými drevenými stropmi a krbmi, ktoré dopĺňajú príjemnú atmosféru. V celom dome s trojitou konštrukciou je použitý prírodný kameň a sklenené steny.

Samostatná hlavná spálňa má rozlohu približne 118 štvorcových metrov a jej súčasťou je aj pracovňa, stojaca vaňa či prístup do záhrady s vonkajšou sprchou.

Dve hosťovské izby s vlastnou kúpeľňou tvoria tretiu časť budovy so štyrmi spálňami, štyrmi kompletnými kúpeľňami a toaletami.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je prispievateľka Lauren Beale.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?