Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
6. decembra 2021

Nielen zisk robí firmu dobrou a zdravou spoločnosťou. „Naše aktivity robíme predovšetkým z presvedčenia, nie za účelom vytvárania pozitívneho imidžu,“ hovorí Iveta Šurganová, manažérka finančného a administratívneho oddelenia spoločnosti DACHSER Slovakia.  

Existuje niekoľko spôsobov, ako prispieť nielen k lepšiemu vnímaniu značky. Je pre vás téma filantropie jedným zo spôsobov?  

My robíme tieto aktivity predovšetkým z presvedčenia a nie iba za účelom vytvárania pozitívneho imidžu a zviditeľnenia značky. Vždy sme vedeli, že to, čo chceme poskytnúť, sme my ako ľudia, naša práca a čas. Vôbec to nie je o tisícoch eur posielaných na účty rôznych združení. Zamerali sme sa na podporu a rozvoj detí s hendikepom, na komunitné projekty v našom okolí a na to, čo vieme najlepšie – logistiku. Súčasne podporujeme vedu a v neposlednom rade udržateľnosť. 

Aké projekty teda konkrétne podporujete vo vašom regióne a prečo? 

Máme dlhodobú spoluprácu so školou pre slabozraké a nevidiace deti v Bratislave. Naši zamestnanci chodia pravidelne detičkám čítať rozprávky. Pracujeme na vytvorení čitárne v priestoroch školy. Spolupracujeme aj s detskými domovmi v Malackách, kde okrem poskytnutej IT techniky kolegyne z HR s mladými ľuďmi zo stredných škôl riešia obyčajné veci, napríklad ako správne napísať životopisy. V Domove pri kríži v Bratislave sa snažíme dôchodcov potešiť darčekmi, Potravinovej banke Slovenska pomáhame pri preprave tovarov. DACHSER sa dlhodobo snaží pôsobiť vo svojom okolí tak, aby sme sa stali súčasťou miest a obcí, v ktorých pôsobíme, a aby boli zamestnanci naozaj hrdí na to, že môžu povedať: „Aj ja pracujem pre DACHSER.“ 

„Nechceme našich ľudí nútiť, aby pomáhali, snažíme sa im vytvoriť také prostredie, aby sa vedeli zapojiť do oblasti, ktorá ich zaujme,“ hovorí Iveta Šurganová. Zdroj foto: DACHSER Slovakia

Znie to ako veľa práce. Najali ste si na to nejaký tím, ktorý vám pomáha so všetkými aktivitami? 

Áno aj nie. Moji kolegovia, takzvaní CSR ambasádori, toto všetko robia nad rámec svojich povinností. Nechceme našich ľudí nútiť, aby pomáhali, snažíme sa im vytvoriť také prostredie, aby sa vedeli zapojiť do oblasti, ktorá ich zaujme. Máme aktívnych zamestnancov aj v pobočkách po celom Slovensku. Napríklad v Martine sa zamestnanci rozhodli materiálne podporiť psí útulok v regióne. Poslednou aktivitou tohto druhu bolo podujatie „Úspešní doprajú deťom múdrosť“, v rámci ktorého DACHSER zakúpil množstvo kníh s cieľom podporiť mladých čitateľov na veľtrhu Bibliotéka 2021.

„My robíme tieto aktivity predovšetkým z presvedčenia a nie iba za účelom vytvárania pozitívneho imidžu a zviditeľnenia značky,“ tvrdí Iveta Šurganová. Zdroj foto: DACHSER Slovakia

Čo vám to ako spoločnosti dáva, že podporujete takéto aktivity?

Nie nadarmo sa hovorí, že logistika spája ľudí, trhy a výrobu. Pre DACHSER znamená táto konvergencia aj to, že má vplyv na komunitu, v ktorej sídli. Naše úsilie podporuje hodnoty spoločnosti DACHSER, pozitívne motivuje zamestnancov v angažovanosti, čo vedie k spolupatričnosti, a to nám umožňuje ako spoločnosti ďalej rásť.