24. marca 2021

Americký poskytovateľ cloudových služieb Amazon Web Services (AWS) dnes (24. 3.) oznámil otvorenie svojej prvej pobočky v Českej republike. Tento krok je súčasťou pokračujúcich investícií AWS v strednej a východnej Európe, kde spoločnosť rozširuje svoj tím, ktorý má podporovať rast klientov a partnerov v Česku a na Slovensku.

Hoci nábor zamestnancov a prípravy na otvorenie kancelárie prebiehali niekoľko posledných mesiacov, až k dnešnému dňu prebehlo oficiálne otvorenie pobočky AWS v Prahe.

S prechodom na platformu Amazonu chce spoločnosť českým a slovenským organizáciám všetkých veľkostí vrátane startupov, malých a stredných firiem, podnikov i vzdelávacích, neziskových a vládnych organizácií pomôcť dostatočným poradenstvom, ktoré má zabezpečiť práve rastúci lokálny tím.

Medzi miestnych klientov AWS, ako dcérskej firmy Amazonu, patrí celý rad českých firiem a rastúcich startupov ako napríklad CLEO.one, Economia, Eleveo, Innogy, Keboola, Moneta Money Bank, Socialbakers či Vítkovických sleváren.

Lepšia digitálna budúcnosť

„Praha je neuveriteľným zdrojom talentov – vysoko kvalifikovaných a kreatívnych ľudí. Sídli tu mnoho významných českých podnikov, ktoré sú na špici v oblasti digitálnych inovácií, ako aj rad rýchlo rastúcich startupov,“ povedal riaditeľ AWS pre strednú a východnú Európu, Przemek Szuder.

Reklama

„Zaznamenali sme zvýšený záujem o platformu AWS zo strany klientov a rozhodli sme sa otvoriť v Prahe pobočku, aby sme podporili klientov, ktorí chcú využiť platformu AWS na inovácie a znížiť svoje náklady na IT. Tešíme sa na to, že pomôžeme ešte viac organizáciám urýchliť digitálnu transformáciu a dodávať inovatívne nové produkty a služby českým a slovenským zákazníkom a občanom.“

Novú pobočku v Prahe podľa všetkého podporili aj zástupcovia českej vlády. Námestníčka ministra priemyslu a obchodu pre riadenie sekcie Európskej únie a zahraničného obchodu Martina Tauberová a námestník pre digitalizáciu a inovácie Petr Očko povedali, že si sú vedomí významu cloudových technológií, ako sú umelá inteligencia, strojové učenie a internet vecí, aj ich možnosti prispieť k lepšej digitálnej budúcnosti krajiny.

Článok vyšiel na webe českého Forbesu. Autorkou je Nela Vítová.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?