22. júla 2021

Developerský projekt Vydrica, ktorý má vyrásť pod Bratislavským hradom, získal stavebné povolenie na objekty prvej etapy. Rozhodnutie je právoplatné. Táto časť projektu by mala byť hotová v priebehu roka 2024, informovali zástupcovia spoločnosti Vydrica Development.

V štyroch nízkopodlažných bytových domoch prvej etapy bude spolu 207 bytov, obchodné prevádzky, reštaurácie či kaviarne. Kancelárske priestory sa sústredia do jednej budovy umiestnenej najbližšie k Nábrežiu armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Na Vodnú vežu vyhlásia súťaž

V roku 2019 spustil developer prípravné stavebné práce. Spevňoval časť hradného brala a prekladal inžinierske siete. Po získaní stavebného povolenia avizuje, že s výstavbou prvých budov by sa malo začať už tento rok.

Výstavba prvej etapy projektu sa začne na západe od Rybárskeho cechu a skončí sa na východe pri Vodnej veži. Práve Vodná veža by sa mala stať v budúcnosti centrálnym a kultúrno-spoločenským bodom celého projektu.

„Obnovu najcennejšieho pamiatkovo chráneného objektu – Vodnej veže, pravidelne komunikujeme s bratislavským magistrátom. Po podpísaní memoranda, v ktorom sme sa zaviazali čo najcitlivejšie pracovať s historickou hodnotou Vydrice, pripravujeme spolu s mestom architektonickú súťaž, ktorej víťaz sa bude podieľať na budúcej podobe Vodnej veže,“ deklaroval Zoltán Müller zo spoločnosti Lucron, ktorá je jedným z dvoch investorov.

Reklama

Nová mestská časť

Projekt Vydrica má podľa investora doplniť chýbajúcu a dlhé roky zanedbávanú časť priestoru bratislavského podhradia, predĺžiť bratislavské korzo a plynulo prepojiť dunajské nábrežie s Bratislavským hradom.

„Spolu s dokončením prvej etapy odovzdáme Bratislavčanom aj kus stratenej histórie v podobe zreštaurovaných ľadových jám, kedysi slúžiacich na chladenie potravín, zrevitalizovanú pracháreň či repliku vyústenia Kempelenovho vodovodu,“ uviedol Müller. Wolfgangovi Kempelenovi, bratislavskému vynálezcovi, má byť v rámci prvej etapy venovaný herno-edukačný verejný park.

Spoločnosť Vydrica Development vznikla spojením dvoch spoločností, a to vlastníka pozemkov – spoločnosti Vydrica, s developerskou spoločnosťou Lucron.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?