26. februára 2021

Vyskúšala si súťaž krásy, pracovala pre svetoznáme módne značky aj pre Amazon. Nakoniec tajomnú krásku s panamsko-slovenskými koreňmi zlákal dizajn. Minimalistické šperky s odkazom od Jessicy Simonfyovej si svoju klientelu našli medzi ženami na celom svete, no najmä medzi Slovenkami a Češkami. 

Jessica, ktorá má mamu z Panamy a otca z Nových Zámkov, sa pred rokmi do povedomia verejnosti dostala vďaka súťaži krásy Miss Slovensko, no na mólach sa dlho neohriala. Rozhodla sa totiž zmeniť prostredie a na istý čas sa odsťahovala do Panamy, kde pracovala ako retail manažérka pre fast fashion značku Zara, neskôr pre luxusný brand Paul Smith.

Po návrate na Slovensko sa zamestnala v marketingovom tíme v Amazone, no napokon sa rozhodla venovať naplno svojej vášni — šperku. Dnes má na konte niekoľko kolekcií a spoluprácu s Emou Müller.

Túžba po unikáte

Jej šperkársky príbeh odštartovala túžba po jedinečných kúskoch. „Začalo sa to prsteňmi. Veľmi som chcela také, ktoré nikde neboli. Dlho som hľadala niekoho, kto by mi ich vyrobil,“ hovorí. Tak si vyhrnula rukávy a pustila sa do práce. „Potom som ich hrdo stále nosila, až sa stále viac a viac ľudí začalo pýtať, odkiaľ ich mám a či aj im také vyrobím,“ hovorí Jessica pre Forbes.

Spočiatku svoje výtvory predávala na vlastnom blogu, no, ako hovorí, počas svojej práce pre Zaru si uvedomila, že produkty musia mať samostatné logo, lepšie balenie a celkovú identitu. A tak vznikla značka Jessica Simonfy Jewelry, ktorá dnes už okrem prsteňov ponúka aj retiazky, náramky, prívesky a náušnice.

Reklama
Foto: archív respondentky

Šperky sú ručne vyrábané zo striebra alebo 14 karátového zlata v dielni v Bratislave. Aj keď minimalistické návrhy nesú Jessicin rukopis, zákazníčky si môžu navrhnúť vlastné úpravy. Šperkárka z času na čas prikývne aj na spoluprácu.

Pre ženy — bohyne

Jedným z posledných takýchto projektov bola spolupráca s Emou Müller, ktorá ženy na Instagrame zaujala svojou kolekciou oblečenia Som bohyňa. Rovnaký odkaz chcela Jessica spolu s Emou preniesť aj na šperky. „Ema prišla s nápadom medailóniku-zrkadla. Super nápad a idea. Pustila som sa teda do toho, ako tento nápad zhmotniť,” vysvetľuje ako vznikol šperk pre ženy, ktorý má svojej nositeľke denne pripomínať dôležitosť sebalásky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ema m. (@emamuller)

Po predstavení prívesku sa jej ozvalo viacero zákazníčok, niektorým sa však nepozdávala cena šperku, ktorá sa pohybovala na úrovni 350 eur. Ako vysvetľuje Jessica, šperky sú ručná práca, vyrábajú sa na mieru a klientka platí nielen za materiál, ale aj za prácu a ideu.

„Vyrobiť taký šperk je dosť veľká makačka a veľa hodín práce. Snažím sa zákazníčkam opísať celý proces, aby lepšie pochopili, čo všetko je za tým,“ dodáva.

Keď sa misia podarí

Za najkomplikovanejšie kúsky zo svojej produkcie považuje zásnubné prstene na mieru. Nie však samotnú výrobu, ale proces pred ňou. „Je náročné pochopiť to, čo klient chce, ak to navyše nie je to pre neho, ale pre druhú osobu. Má to silnú myšlienku a dáma bude prsteň nosiť celý život. Je to stres, no o to krajšie, keď sa misia podarí na výbornú,“ opisuje s úsmevom.

Foto: Archív respondentky

Šperky od Jessicy Simonfyovej dnes zdobia ženy po celom svete, ktoré sa k jej práci dostali napríklad aj cez Instagram. Prípadne sú to Slovenky žijúce v zahraničí, ktoré jej prácu odporučili aj svojim známym. „Tento týždeň budem napríklad chystať balík do Austrálie,“ hovorí.

Aktuálne čaká jej značku šperkov nový šat. Jessica sa totiž chystá zmeniť balenie a zároveň pracuje aj na nových produktoch. „Veľmi sa na toto celá teším,“ dodáva na záver.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?