30. decembra 2021

Vláda na dnešnom (30.12.) online rokovaní schválila predĺženie povinnosti testovať zamestnancov vo firmách do konca januára 2022.

V práci tak budú môcť byť iba zamestnanci, ktorí boli zaočkovaní, prekonali covid alebo absolvovali testovanie s negatívnym výsledkom.

Výsledky testov pritom nesmú byť staršie ako sedem dní, môže ísť aj o výsledok antigénového samotestu z nosa pod dohľadom autorizovanej osoby, tak ako určuje manuál. Rovnako môže ísť o testy z mobilných odberových miest, a to antigénové, LAMP a PCR testy.

Ako ďalej informovalo ministerstvo hospodárstva, zamestnávatelia budú aj naďalej povinní zabezpečiť dostatočný počet antigénových samotestov, ako aj vhodný priestor na testovanie.

„Náklady na antigénový samotest budú po novom kompenzované zo strany štátu sumou 4 eurá na každého otestovaného zamestnanca. Náklady spojené s testovaním budú rovnako ako doteraz kompenzované v sume jedného eura na každého otestovaného zamestnanca jedenkrát týždenne,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva na svojej internetovej stránke.

Reklama

V hre je pritom aj ďalšie predĺženie tohto opatrenia, podľa schváleného materiálu bude závisieť od vývoja pandemickej situácie na Slovensku. Príslušný manuál je naďalej zverejnený na www.mhsr.sk/manual.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?