6. decembra 2021

Vyrástli ste už z listov Ježiškovi? Pošlite pohľadnicu so svojimi snami a životnými víziami na hranicu vesmíru na palube lode New Shepard, ktorá patrí pod Blue Origin Jeffa Bezosa. Neskôr si ju môžete odložiť ako vzácny suvenír. Ako to funguje?

Svoje nápady môžu záujemcovia napísať alebo nakresliť na pohľadnicu a poslať ju organizácii Club for the Future. Pošta do vesmíru sa bude prijímať do 6. februára 2022 alebo do naplnenia kapacít.

Raketa spoločnosti Blue Origin odštartuje v zatiaľ nešpecifikovanom termíne z púšte v západnom Texase. Kapsula pre posádku s pohľadnicami sa oddelí od rakety na hranici vesmíru (100 kilometrov nad Zemou) a vďaka padáku dopadne niekde v púšti.

Znovupoužiteľná raketa New Shepard sa vráti naspäť na pristávaciu plochu.

Reklama

Suvenír z rakety

Tým sa však cesta pohľadníc nekončí. Všetci papieroví „pasažieri“ dostanú pečiatku s nápisom „flown to Space“, teda „letelo do vesmíru“ a pošlú ich späť na adresu, ktorú ste uviedli.

Myšlienkou akcie je ukázať dôvody, prečo Zem potrebuje vesmír. Ľudia majú na pohľadnicu napísať alebo nakresliť svoju predstavu, ako v budúcnosti bude vyzerať život vo vesmíre – prípadne akúkoľvek správu, ktorú chcú vyslať do vesmíru.

Záujemcovia môžu zasielať aj viac pohľadníc naraz, na Slovensku použite túto adresu:

Vesmírna pošta,
Fakulta elektrotechniky a informatiky STU,
Ilkovičova 3,
Bratislava 812 19.

Bývalý CEO Amazonu Jeff Bezos, ktorý stojí za vesmírnou spoločnosťou Blue Origin, je k 6. decembru druhým najbohatším človekom planéty – s majetkom viac ako 195,6 miliardy dolárov. V júli spolu s posádkou letel na palube New Shepard na hranicu vesmíru.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?