9. septembra 2021

Pracovný portál Profesia.sk hlási prekvapujúci rekordný počet pracovných inzerátov počas leta. Prvé septembrové dni naznačujú, že tento trend by mohol pokračovať. Informovala o tom vo štvrtok 9. septembra hovorkyňa portálu Nikola Richterová.

Firmy zverejnili v auguste skoro 29-tisíc inzerátov, Richterová tvrdí, že portál také silné leto ešte nezažil.

„Rýchle tempo pridávania nových pracovných ponúk pokračuje. Firmy uverejnili za prvých sedem septembrových dní ďalších 6196 inzerátov,“ dodala Richterová.

Vývoj v lete je podľa jej slov nezvykom, predošlé roky totiž platilo, že v lete počas dovoleniek robili firmy menej náborov a vyššie čísla prichádzali vždy až v septembri.  Doteraz najviac ponúk evidovala Profesia v lete 2018. Rok 2021 však priniesol o vyše 10-tisíc ponúk viac.

Ktoré profesie sú aktuálne najžiadanejšie?

Zamestnávatelia uverejnili počas júla a augusta až 55 502 inzerátov,“ vyčíslila hovorkyňa a doplnila, že najviac pracovných príležitostí je v obchode a vo výrobe. Viacero ponúk sa dá nájsť aj vo sfére dopravy, špedície a logistiky či v IT.

Reklama

„Spomedzi ponúk, ktoré požadujú maturitu, hľadajú zamestnávatelia najčastejšie ľudí na pozície administratívnych pracovníkov, obchodných zástupcov a predavačov,“ vymenovala Richterová s tým, že s požiadavkou na vysokoškolské vzdelanie sú zase najpočetnejšie ponuky pre učiteľov, lekárov a projektových manažérov.

V top desiatke odvetví s najvyšším počtom pracovných ponúk sa stále nachádzajú aj cestovný ruch, gastro a hotelierstvo. Firmy z týchto segmentov najčastejšie hľadajú čašníkov a pracovnú silu do kuchyne.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?