Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
22. júna 2020

Továrne a priemyselné podniky sú obrovské a zložité mechanizmy, ktoré potrebujú údržbu. Bez šikovných montérskych firiem by priemysel iba ťažko realizoval náročné projekty a zavádzal inovácie. Spoločnosť PMP Montex je jednou z nich. 

Pred desiatimi rokmi partiu odhodlaných ľudí spojila túžba modernizovať priemysel. Takto vznikla malá rodinná firma, ktorá sa časom rozrástla a dnes zamestnáva vyše 150 ľudí. Výsledky práce ľudí z PMP Montex je vidieť vo všetkých druhoch priemyslu, od chemického, petrochemického, cez drevospracujúci, potravinársky, až po energetický a hutnícky priemysel. Ich aktivity sú roztrúsené po svete, v Európe pomáhajú klientom stavať a udržiavať zariadenia najčastejšie v Českej republike, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Holandsku a Veľkej Británii. Nedávno strávili pol roka vo Francúzskej Guyane, pôsobili aj v Bielorusku či na Cookových ostrovoch. Na Slovensku aktuálne realizujú stálu údržbu v bratislavskom Slovnafte a košickom USS a pracujú aj na veľkom komplexnom projekte Mondi v Ružomberku. 

Zdroj foto: Archív klienta

Náborový proces prebieha naďalej

Vedenie firmy sa zhoduje v tom, že alfou a omegou ich činnosti je nebáť sa práce. Realizujú náročné projekty, stavajú na dlhoročných skúsenostiach a tíme kvalifikovaných zamestnancov. Stabilné tímy sú vyskladané kombináciou seniorných odborníkov, na ktorých si vedenie ctí skúsenosti a mladých ľudí. PMP Montex má otvorené dvere pre každého, kto si uvedomuje dôležitosť a hodnotu svojej práce. Pokiaľ je v človeku potenciál a chuť pracovať, nájde tu kolegov ochotných venovať sa mu. Napriek očakávanej kríze, spoločnosť plánuje prijímať nových zamestnancov a chce im ponúknuť zaujímavú prácu, možnosť osobného rozvoja a sebarealizácie. V minulosti museli pre nedostatok pracovníkov odmietnuť niektoré zaujímavé projekty.

Aktivity komunitnej pomoci smerujú adresne    

Ku každému zákazníkovi pristupujú individuálne a čestne. Transparentnosť, kvalitu a efektivitu, ktorú prinášajú, opiera spoločnosť o certifikáty bezpečnosti a najvyššej kvality, záväzných interných smerníc a ukotvení zásad spoločenskej zodpovednosti. Aktuálne sa zapojili do kampane KtoPomôžeSlovensku, ktorej prispeli sumou tritisíc eur na nákup potrebných zdravotníckych pomôcok, v minulosti pomohli združeniu Mamy deťom a mnohým deťom aj samostatne, prevažne na kúpu potrebných liekov, rehabilitačných pomôcok a rehabilitačných pobytov. 

Keď sa vám podarí skonštruovať fungujúci mechanizmus, je fajn mať vedľa seba niekoho, kto vás potľapká po ramene a je pripravený pomôcť vám, ak by ste ten mechanizmus potrebovali vylepšiť. Najväčším ocenením pre PMP Montex je, že sa z klientov stávajú stabilní a silní dlhoroční partneri, ktorí si vedia v prípade potreby pomôcť.