25. septembra 2020

Rekordný počet pozitívne testovaných za jeden deň a niekoľkohodinové zasadnutie pandemickej komisie. Po jeho ukončení sa však Slováci premiérom Igorom Matovičom avizovaných nových opatrení zatiaľ nedočkali. Známe by mali byť v pondelok. 

“Pokazili sme si to,” znelo z úst premiéra Igora Matoviča počas piatkového dňa niekoľkokrát. Reagoval tak na piatkových 419 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19. Okrem toho stúpa aj počet pozitívne testovaných v rizikovej skupine nad 65 rokov. Počet “červených” okresov, kde je situácia najvážnejšia, stúpol na devätnásť.

Nie sme výnimkou. Slovenské rekordy v počte infikovaných kopírujú trend z okolitých krajín

Detaily, ako budú vyzerať nové obmedzenia, momentálne nie je jasné. Hlavný hygienik Ján Mikas naznačil, že by mohlo ísť o sprísňovanie podmienok na svadbách a hromadných podujatiach či nosenie rúšok na školách. Návrh pandemickej komisie ešte musí schváliť v pondelok krízový štáb.

Od 1. októbra by sa mal počet hostí na svadbách zúžiť na 30 ľudí, povedal neskôr Matovič. Na hromadných podujatiach na sedenie sa bude môcť zúčastniť maximálne 100 ľudí v interiéri a 200 v exteriéri. Ostatné budú zakázané, a teda zákaz by sa mal dotknúť aj prevádzkovania nočných klubov či diskoték.

Reklama

“Ak pôjdeme týmto tempom ďalej, o dva týždne budeme mať denný prírastok 800 ľudí,” varoval Matovič a spýtal sa ľudí, či chceme “dopadnúť ako Bergamo”, a chceme tu mať “vojenskú medicínu?”

“Bije nám hodina dvanásta a keď sa teraz nepokúsime zastaviť katastrofu, ktorá sa na nás valí, tak bude neskoro,” uzavrel predseda vlády.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?