7. apríla 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa druhýkrát presúva. Jeho plná verzia sa uskutoční až v roku 2022, a to v dňoch 7. až 9.  júla. Tento rok však bude „v inej podobe“ – nahradí ju séria malých festivalov.

„Rozhodli sme sa tak na základe konzultácií s expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne,“ oznámil na oficiálnej stránke festivalu jej šéf Michal Kaščák. Zároveň uviedol, že rozbehli prípravy na sériu malých festivalov, ktoré plánujú na trenčianskom letisku zorganizovať počas leta, a ktorým dali názov Pohoda on the Ground.

Platnosť lístkov

Všetky vstupenky zakúpené na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, rovnako sa to týka aj edície z roku 2020. „Chceme požiadať ľudí, ktorí majú lístky na tento rok, aby si ich ponechali na rok 2022. Len vďaka podpore od našich návštevníkov fungujeme ako tím doteraz, len vďaka tejto podpore bude môcť Pohoda pokračovať aj v budúcnosti. Túto podporu si veľmi vážime,“ uviedol na webstránke festivalu Michal Kaščák. Organizátori však zároveň garantujú vrátenie plnej sumy za vstupenku všetkým, ktorí to potrebujú.

Rozhodnutie o presune ročníka prijali organizátori Pohody aj po debatách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. Tí potvrdili, že nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30-tisíc ľudí. Pre medzinárodné festivaly je navyše dôležitá aj situácia v iných krajinách. V posledných týždňoch viacerí umelci zrušili plánované letné turné, zrušili sa aj viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?

Reklama