Z medzinárodného biznisu v Londýne si prináša skúsenosti s veľkými zdravotníckymi projektmi aj budovaním farmaceutických značiek. Po päťdesiatke sa Ivan Berkeš rozhodol stavať už na vlastnom – na Slovensku rozbieha startup zameraný na ľudí svojho veku.
Manažér Ivan Berkeš už vyše tri dekády pôsobí v Londýne, kde sa podieľal aj na reforme britského systému zdravotnej starostlivosti. Po úspešných projektoch po celom svete, ktoré má na svojom konte, nemal v pláne venovať sa biznisu na Slovensku.
Zmenil to až jeho spolužiak zo zvolenského gymnázia Martin Marko pôsobiaci v reklamnej brandži. Jedného dňa mu zavolal, aby spolu vybudovali firmu, ktorá bude vyrábať výživové doplnky pre kategóriu 50+.
„Väčšinu kariéry si pripadám ako stavbár,“ vykresľuje Ivan Berkeš. „Obrazne povedané, za určitý počet rokov postavím nejakú budovu, potom od nej odovzdám kľúče a idem ďalej.“
Do portfólia klientov, ktorých projekty mal v Británii na starosti, patrili Rolls-Royce, Marks & Spencer alebo National Health Service, čo je spomínaný britský verejný štátny systém zdravotnej starostlivosti.
Lenže, ako jedným dychom dodáva, po päťdesiatke už mal chuť vyskúšať si aj iný model a chcel byť tým stavbárom sám pre seba.
Do týchto úvah mu zapadol nápad spolužiaka, aby sa v biznise vrátil na Slovensko a spoločne od základov vybudovali vlastnú značku Silwer.
Tým spolužiakom, ktorý mu predostrel architektúru projektu, bol Martin Marko, úspešný podnikateľ v oblasti marketingu a reklamy, kde už vyše tri dekády pôsobí na trhu so svojou agentúrou MW Promotion s miliónovými tržbami.
Pred piatimi rokmi však rozšírili svoj záber a s kolegami začali realizovať aj rozsiahle marketingové výskumy zamerané na kategóriu päťdesiatročných a starších. Práve to bol základ vzniku spoločnosti Silwer a telefonát spolužiakovi do londýnskeho City, či by nemal záujem robiť výživové doplnky pre kategóriu 50+.