30. januára 2018

Tomáš Slechan odchádza z pozície CEO Dr. Max na Slovensku. Vo funkcii bude do konca februára.

„Jeho nástupca bude ohlásený v priebehu nasledujúcich týždňov,“ píše vo vyhlásení spoločnosť. Dr. Max nateraz dôvody odchodu generálneho riaditeľa nekomentuje. Hovorkyňa siete lekární Zdenka Krížová povedala len, že sa tak stalo po vzájomnej dohode Slechana  s Leonardom Ferrandinom, holdingovým riaditeľom skupiny Dr.Max.

„Chcel by som využiť túto príležitosť a poďakovať Tomášovi za jeho obrovský prínos k rozvoju spoločnosti Dr.Max na slovenskom trhu za posledných 6 rokov. Prajem mu len to najlepšie v jeho budúcej kariére,“ hovorí Ferrandino.

Tomáš Slechan. Foto: Dr. Max

Dr. Max pritom posilňuje svoje postavenie na európskom trhu. Reťazec v decembri kúpil skupinu A&D Pharma, ktorá prevádzkuje 600 lekární v Rumunsku. V krajine zamestnáva 4500 ľudí a vlani dosiahla tržby na úrovni 964 miliónov eur.

Penta spečatila obrí obchod. Dr. Max sa rozrastie o 600 lekární

Doteraz prevádzkoval Dr. Max v strednej a východnej Európe 1300 lekární s celkovými tržbami 1,25 miliardy. “Ďalší rozvoj siete Dr.Max je pravdepodobný najmä v strednej, južnej a východnej Európe,” uvádza spoločnosť. Pripravuje sa expanzia na taliansky trh.