21. júna 2021

Developerská spoločnosť Penta Real Estate otvorí v auguste v rámci služby takzvaného flexibilného prenájmu kancelárske priestory v bratislavskej Jurkovičovej Teplárni. Národnú kultúrnu pamiatku zrekonštruovali v rámci projektu Sky Park by Zaha Hadid, podľa Penty Real Estate je vo finálnej fáze kolaudácie.

Po dokončení sa v teplárni bude okrem flexibilných kancelárií nachádzať aj multifunkčná sála, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia. Jurkovičova Tepláreň ponúkne 3 900 štvorcových metrov flexibilných plôch, s celkovou kapacitou približne 450 miest, informovala Penta RE v tlačovej správe.

Službu flexibilného prenájmu bude Penta Real Estate poskytovať prostredníctvom svojho konceptu Base. Jeho cieľom je podľa developera ponúkať pracovné priestory formou komplexnej služby.

Tepláreň má slúžiť aj ako miesto pre usporiadanie eventov, školení, stretnutí či  iných prevádzkových udalostí. Bude sa tu nachádzať aj školiaca miestnosť, zasadacie miestnosti s vybavením, multifunkčná sála, focus roomy, minikino aj priestory na oddych a zábavu.

Interiér Jurkovičovej Teplárne v marci tohto roka. Foto: Penta Real Estate

„Víziou pre tepláreň bolo vytvorenie inšpiratívneho a rôznorodého pracovného priestoru, ktorý poskytne zázemie pre prepojenie viacerých skupín užívateľov, od korporátnych klientov až po start-upy, freelancerov či študentov v unikátnom prostredí národnej kultúrnej pamiatky. Nespornou výhodou je umiestnenie v atraktívnej zóne v ľahko dopravne dostupnej lokalite v blízkosti centra mesta,“ uviedol Erik Páleš, Business Development manažér v Penta Real Estate Slovensko.

Reklama

Za architektúru adaptácie interiérových priestorov teplárne zodpovedá architekt Martin Paško a tím DF Creative Group a za návrh flexibilných kancelárií Base pražské architektonické štúdio Perspektiv. Rekonštrukcia teplárne si vyžiadala investíciu takmer 12 miliónov eur.

Sky Park by Zaha Hadid zahŕňa rezidenčné veže aj kancelárske priestory v bratislavskom Starom Meste. Foto: Penta Real Estate

Projekt Sky Park by Zaha Hadid

Prvé tri rezidenčné veže vlajkového projektu Penty na Slovensku sú už dokončené a na trh priniesli 792 bytov, ktoré sú podľa developera už vypredané. S výstavbou štvrtej rezidenčnej veže začala Penta RE v marci tohto roka.

Začiatkom tohto roka bola dokončená a skolaudovaná aj kancelárska budova Sky Park Offices. Súčasťou projektu je aj druhá kancelárska budova Sky Park Tower, ktorej výstavba by sa mala začať v priebehu roka 2021. Celkovo Penta RE do projektu Sky Park investuje viac ako 420 miliónov eur.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?