Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
9. septembra 2021

Penta Real Estate otvára bratislavskú Jurkovičovu Tepláreň. Prostredníctvom konceptu BASE v nej poskytuje službu flexibilného prenájmu. 

K rekonštrukcii Jurkovičovej Teplárne sa pristupovalo s maximálnym ohľadom na jej historickú hodnotu, industriálny charakter a verejné využitie. Architektonické riešenie využíva voľný vnútorný priestor v kotlovej a turbínovej hale pre výstavbu nových konštrukcií. Vytvorili sa tak nové plochy a podlažia. Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu viac ako 13 miliónov eur a v súčasnosti ponúka 3 900 metrov štvorcových flexibilných plôch s celkovou kapacitou približne 450 miest. 

„Víziou bolo vytvorenie inšpiratívneho a rôznorodého pracovného priestoru, ktorý poskytne zázemie pre prepojenie viacerých skupín užívateľov, od korporátnych klientov až po startupy, freelancerov či študentov v unikátnom prostredí národnej kultúrnej pamiatky. Nespornou výhodou je umiestnenie v atraktívnej zóne v ľahko dopravne dostupnej lokalite v blízkosti centra mesta,“ hovorí Erik Páleš, Business Development manažér v Penta Real Estate Slovensko.

Cieľom konceptu BASE je ponúkať pracovné priestory formou komplexnej služby. Národná kultúrna pamiatka, ktorú spoločnosť Penta Real Estate zrekonštruovala v rámci projektu SKY PARK by Zaha Hadid, už postupne víta svojich prvých nájomcov. Či už ide o korporátnych klientov, alebo kreatívnych freelancerov so záujmom o fix alebo hot desk, všetci ocenia rozsah služieb, ktoré majú k dispozícii. Ide napríklad o nonstop prístup do objektu, vysokorýchlostné internetové pripojenie a IT podporu, služby recepcie a správy objektu, tlačové služby, pitný režim, oddychové zóny a zelenú strešnú terasu, ale aj parkovacie kapacity pre bicykle, kolobežky a automobily.

Okrem unikátneho a atraktívneho pracovného prostredia môže slúžiť aj ako miesto pre usporiadanie eventov, školení či iných stretnutí. V priestore sa nachádza školiaca miestnosť, zasadacie miestnosti s vybavením, multifunkčná sála, focus roomy, minikino, ale aj priestory pre oddych a zábavu.

„Jurkovičova Tepláreň má všetky predpoklady stať sa komunitným centrom v rámci projektu SKY PARK a veríme, že svojím jedinečným konceptom, ktorý prepojil históriu, moderný industriálny dizajn a nové funkcie, bude veľkým lákadlom pre návštevníkov,“ dodáva Páleš. Tepláreň je otvorená a prístupná aj pre širokú verejnosť. Vonkajšok budovy skrášľuje mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových. Penta Real Estate tak celkovo investuje do projektu SKY PARK by Zaha Hadid viac ako 420 miliónov eur.

Viac o službe flexibilného prenájmu nájdete na webovej stránke www.base4work.com.