29. augusta 2021

Vybrať ten správny program pre školopovinné deti môže byť zložitejšie, ako si myslíte. Potrebujeme pár prísad: dostatok minút na telefonovanie, sms správy či rozumne odhadnutý objem dát. A to všetko, podľa možností, za dobrú cenu. Oslovili sme najväčších operátorov na slovenskom trhu, aby nám povedali, čo môžu aktuálne ponúknuť zákazníkom so školopovinnými deťmi.

Slovak Telekom

 

Predplatenka pre menších školákov

Pre deti na prvom stupni je podľa operátora ideálnym riešením Predplatenka. Ak má zákazník  aj služby pevnej siete od Slovak Telekomu, môže telefónne číslo dieťaťa zahrnúť do skupiny Magenta 1, ktorej členovia si volajú navzájom zadarmo.

Reklama

Predplatenku je možné využiť aj do smarthodiniek s funkciou telefonovania. Ponúka aj výhodne dátové mesačné balíky, vrátane nekonečného denného dátového balíka už za 2 eurá, či nekonečné volania do všetkých sietí na 30 dní za 2,50 eura.

Solídne dáta pre väčšie deti

Pre staršie deti na druhom stupni ZŠ a stredoškolákov odporúča operátor vybrať niektorý z paušálov T Dáta.

Ak chcete primárne neobmedzené volania, sú podľa Slovak Telekomu vhodným riešením paušály T Ideál, ktoré spolu s dátami poskytujú aj nekonečné hovory a SMS.

  • Paušál T Ideál 21: 5 GB dát v Magenta 1 a nekonečné hovory a SMS – 21 eur mesačne.
  • Paušál T Dáta 21: 10 GB dát a 200 minút hovorov v Magenta 1 skupine – 21 eur mesačne.

Oba paušály ponúkajú aj Nekonečný internet – aj po prečerpaní predplatených dát môže dieťa využívať navigáciu či odosielanie správ cez komunikačné aplikácie a sociálne siete.

Pre študentov na internátoch, ktorí potrebujú neobmedzený internet, ponúka Telekom Nekonečné paušály, napríklad:

  • Paušál T Dáta HD: 50 GB dát v Magenta 1 plnou rýchlosťou a k tomu neobmedzené pripojenie rýchlosťou 10 Mbit/s. Okrem toho získajú k službe bezplatne internetovú televíziu v mobile Magio GO Benefit. Cena: 42 eur mesačne.

Orange Slovensko

Predplatené karty pre deti/mladých

Prima KidsSlužba umožňuje bezplatné hovory na dve vybrané telefónne čísla v sieti Orange aj vtedy, keď dieťa minie svoj kredit. Navyše, so službou Eset Parental Control, ktorá ju súčasťou Prima Kids, majú rodičia prehľad, čo robí ich dieťa na internete. Kredit je možné dobíjať už od 3 eur mesačne.

Prima Dáta Rodič zaplatí len to, čo dieťa minie. Dvojeurový kredit obsahuje: 2 eurá na volania alebo SMS, 1 GB dát a neobmedzené volania na 1 číslo v sieti Orange na šesť mesiacov. Vylepšiť sa dá rôznymi doplnkovými balíkmi a zákazník môže získať aj odmeny za pravidelné dobíjanie kreditu.

FunFón – S balíkom Smart si vedia užívatelia vyskladať dáta, volania a SMS podľa seba, dostupný je v troch veľkostiach za 8, 12 alebo 20 eur mesačne.

Go YoxoMôžu si ho aktivovať všetci žiaci a študenti od 15 do 26 rokov s preukazom ISIC, EURO<26 a učitelia s kartou ITIC.

Ponúka neobmedzené hovory a správy, 5 GB predplatených dát, neobmedzený prístup na čet a sociálne siete za 15 eur mesačne. Jeho súčasťou je tzv. Yoxo Market, na ktorom môžu obchodovať so svojimi dátami.

Vďaka službe #dnesdátujem si môžu zvoliť osem individuálnych dní v mesiaci, počas ktorých môžu bezplatne využívať neobmedzené dáta. Za každú ďalšiu aktiváciu neobmedzeného denného balíka dát je cena 1,50 eura.

Paušály

Paušál Go 1 Zákazníci zaplatia len za to, čo prevolajú a „preesemeskujú“, nikdy však nie viac ako 20 eur. Aj po prekročení tejto hodnoty môžu v rámci Slovenska a Európskej únie bez obmedzení volať a posielať správy, nezaplatia už ani cent navyše.

Navzájom zadarmo Skupinu si môže založiť každý, kto využíva paušál s mesačným poplatkom aspoň 20 eur, pozvať do nej môže maximálne štyroch ďalších zákazníkov s ľubovoľným paušálom či Prima kartou.

Všetci členovia v skupine automaticky získajú medzi sebou bezplatné neobmedzené volania. Deti tak s rodičmi a súrodencami môžu volať bezplatne a ušetriť si svoje minúty či kredit na iné volania.

O2 Slovensko

Reklama

O2 Voľnosť a dátové balíčky

Ján Kalafut, PR manažér v O2, odporúča pre najmenších školákov program O2 Voľnosť: akokoľvek dlhý hovor len za 10 centov, SMS za 5 centov a dáta už od 1 eura za 1 GB. Navyše s predplatenou kartou má rodič spotrebu dieťaťa plne pod kontrolou a zároveň sa dieťa učí hospodáriť so svojím kreditom.

K O2 Voľnosti je tiež možné zakúpiť rôzne dátové balíčky a rodič môže kredit posielať aj automatizovane vďaka službám Pravidelné dobíjanie kreditu a Dobíjanie pri poklese kreditu.

O2 voľnosť odporúča operátor kombinovať s rodičovským zámkom, ktorý je možné spravovať priamo cez Google konto rodiča pri smartfónoch s Androidom, prípadne využiť niektorú z „parental control“ aplikácií, napríklad od spoločnosti Eset.

Radosť pre väčšie deti a tínedžerov

Pre tínedžerov od 16 rokov odporúčajú v O2 digitálneho operátora Radosť. Na výber sú programy od 5 eur po 20 eur, v rámci ktorých užívatelia získajú neobmedzený balík dát, volaní aj správ. Radosť môžu využívať až 30 dní aj vtedy, ak nebolo možné strhnúť platbu za balík, táto platba sa im stiahne automaticky neskôr.

4ka

Sloboda 100 aj skúška paušálov za 4 eurá

Pre deti odporúčajú predplatené služby s automatickou obnovou. Rodičia sa tak vyhnú tomu, že dieťa „prešvihne“ limit paušálu.

„Ak SIM kartu dieťaťa spojíte v mobilnej aplikácii so svojou kreditnou kartou, budete vždy online vedieť, že dieťa minulo svoj kredit. Ten sa mu automaticky dobije malou, vami stanovenou čiastkou. Zároveň takto nehrozí, že váš potomok ostane náhle bez kreditu,“ hovorí Roland Kyška, šéf komunikácie Swan Mobile, ktorý operátora 4ka prevádzkuje.

Pre bežný kontakt s rodičmi by dieťaťu malo podľa neho stačiť mesačne 100 minút/SMS, ktoré v 4ke ponúka nový paušál Sloboda 100. A navyše je v ňom aj 1 GB dát.

Do konca októbra 2021 ponúka 4ka akciu, pri ktorej si zákazník môže vyskúšať na jeden mesiac ktorýkoľvek paušál len za 4 eurá.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?