15. februára 2021

Svet je uprostred pandémie – a do toho nové hotely? Áno, vyhliadky na rok 2021 v skutočnosti nie sú až také zlé. Niektorým hotelom pomohli koncepty ako „pracovná dovolenka“ (workation) či menu so sebou. Sektor ubytovacích služieb je odolný. Ako prioritu si zobral zdravotnú bezpečnosť a v tomto duchu pokračujú väčšie i malé značky s otváraním nových hotelov po celom svete.

Tu je desať najočakávanejších hotelov, ktoré sa majú v roku 2021 otvoriť.

Mandarin Oriental Ritz Madrid

Foto: Mandarin Oriental Hotel Group

Stará dáma Madridu prejde najväčšou rekonštrukciou vo svojej 110-ročnej histórii. Keď sa znovu otvorí ako Mandarin Oriental, stále to bude hotel z Belle Époque, ale pridá aj izby na najvyššom poschodí vo vežičkách s balkónmi a s výhľadom na múzeum Prado aj námestie Lealtad.

Bulgari Hotel Paríž

Foto: Bulgari Hotel Paris

Slávni šperkári pridajú týmto hotelom Parížu ešte viac lesku. Vo vychytenej oblasti mesta Triangle d´Or netreba očakávať nič iné ako špičkové umelecké dielo. Bude mať 76 ubytovacích jednotiek, zväčša izieb, kúpele a reštauráciu s barom, ktoré sa budú otvárať do dvora.

Aman New York

Foto: Jean-Michel Gathy

Aman otvorí svoj prvý mestský hotel v 100-ročnej Crown Building. Architekt Jean-Michel Gathy zvolil štýl, ktorý zanechá dojem, že sa „východ stretáva so západom“. Nebudú chýbať krby v každej izbe (v New Yorku rarita), terasa na desiatom poschodí, jazzový klub a kúpele s rozlohou 2 500 štvorcových metrov.

Reklama

Shangri-La Hotel, Jeddah

Foto: VRX STUDIOS

Z moderného plážového hotela sa vám rozprestrie unikátny výhľad na Červené more. Kochať sa môžete z 235 izieb ladených do modrozelenej a sivej farby s mäkkým drevom. Potešenie vám prinesie aj relax v kúpeľni z bieleho mramoru – aj tu vám veľké okno hneď za aňou poúka nekonečný výhľad na vodu. Hotel bude tiež prvým „vysunutým pracoviskom“ slávnej čínskej reštaurácie Shang Palace.

Ritz-Carlton, Paradise Valley, Arizona

Foto: The Ritz-Carlton, Paradise Valley

Na osemhektárovom pozemku sa rozprestiera komplex s výhľadom na Camelback Mountain. Izby a oddelené domčeky sú prepojené so slnečnými záhradami aj chladnými uličkami. Takmer 130-metrový bazén bude jedným z najdlhších v Severnej Amerike. A navyše pri ňom „vyrastú“ aj púštne kúpele.

The Woodward, Ženeva

Foto: Fabrice Rambert

Hotel Oetker Collection ponúka veľa možností vďaka fantastickej lokalite na brehu Ženevského jazera. Pýšiť sa môže 26 individuálne navrhnutými izbami, reštauráciami L’Atelier de Joël Robuchon a Le Jardinier, wellnessom Maison Guerlain a najdlhším krytým bazénom v meste.

Sea Palace Resort, Dubaj

Foto: Sea Palace Resort

Dubaj je destinácia plná futuristických hotelov – tento morský palác bude dokonca plávať na vode v obklopení šiestich oddelených domčekov zariadených nábytkom Aston Martin. Domy bude poháňať solárna energia a vybavené budú sterilizujúcimi vzduchovými filtrami. Najunikátnejšie však budú presklené podlahy na pozorovanie morského života.

Airelles Château de Versailles, Le Grand Contrôle

Foto: Airelles Château De Versailles, Le Grand Contrôle

Jediný hotel na pozemkoch Paláca vo Versailles nepochybne poskytne opulentný zážitok (budovy reštaurovali na bohatý štýl 18. storočia). Hotel so štrnástimi izbami poskytne ultraexkluzívne vybavenie, súkromné prehliadky a priamy vstup do Oranžérie a Pièce d’Eau des Suisses.

Budete sa tu cítiť ako Ľudovít XVI. a k tomu môžete skočiť aj do reštaurácie Alain Ducasse a kúpeľov Valmont.

One & Only Portonovi, Čierna hora

Foto: One & Only Portonovi

One & Only sa so svojím prvým európskym hotelom rozhodlo ísť do Čiernej hory. Láka na kúpele Chenot Espace a reštauráciou Sabia populárneho talianskeho šéfkuchára Giorgia Locatelliho. Bude tu aj prezidentská izba s pivničkou pre 260 fliaš.

Susurros del Corazón, Auberge Resorts Collection, Riviera Nayarit

Foto: Susurros del Corazón, Auberge Resorts Collection

Jedna strana rezortu Punta Mita je hustá džungľa, druhá je obklopená bielym pieskom pláže Banderas Bay. Hotel s 59 izbami bude mať estetiku v štýle „boho-chic“ okrášlenú o ručné umelecké diela v lokálnom štýle. Ďalší luxusný doplnok – tri bazény v tvare ustríc, ktoré sa kaskádovito zvažujú k pláži.

Ktorý dovolenkový zážitok vás láka najviac?

Autorka článku Jennifer Kester píše na Forbes.com o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?