2. septembra 2021

Zdá sa, že zvieracie reklamy stále divákov na Slovensku neomrzeli. Po tancujúcich škrečkoch a hosťujúcej veveričke zaujala počas augusta najrýchlejšie rapujúca veverica. Čo hovoria na nový reklamný spot pre Kimbino kreatívci z Hype, MullenLowe GGK a Visibility? Článok vám prinášame v spolupráci s Asociáciou digitálnych marketingových agentúr.

Marek Didák, creative director, Hype

Úprimne, v živote som nepočul o Kimbino a nerozumiem úplne tomu produktu, ale čo sa týka kreatívy reklamy – celkom v pohode. V čase písania tohto vyjadrenia má asi 400-tisíc pozretí na Youtube, čo je, samozrejme, spôsobené platenou reklamou. Pomer likes a dislikes je 144:2, takže ľuďom sa asi páči.

Cením využitie Bitmana ako „rýchleho rapera“, na prvý pohľad video zaujme. Vizuálne by sa dalo spracovať lepšie, výraznejšie. Zásadnou otázkou však je, komu je spot určený. Zasiahne takáto reklama cieľovku? Pochopí ju?

Tiež mi uniká kľúčové posolstvo – čo tým vlastne chceli povedať? Iba to, že na Kimbino.sk nájdete akciové letáky? Podľa mňa mohli ísť kreatívci o level hlbšie a hľadať silný benefit pre cieľovku, ktorú by zakomponovali do textu. Takto je to za mňa iba „celkom v pohode reklama“.

Reklama

Katarína Bizubová, head of MullenLowe Profero, MullenLowe GGK

Kampane veľkých inzerentov dokazujú, že melodickosť a rýmovanie výrazne pomáha k zapamätateľnosti komunikácie. Veverička je ďalším elementom, ktorý sa v kampaniach vyskytuje častejšie, no nabáda to na porovnávanie s kampaňou Dedoles.

Chýba jednoznačný messaging, ktorý sa objaví až na konci videa, a zo spotu si zapamätáte skôr zhluk informácií pred ním. Spot sa stopercentne spolieha, že ho pozeráte so zapnutých zvukom, bez toho nemá žiaden efekt. Na druhej strane, ďalšie spoty Kimbina sú adresnejšie a zapamätateľnejšie.

Matúš Lovás, managing director, Visibility

Páči sa mi, že čoraz viac čisto online spoločností využíva na svoju propagáciu videoreklamu. Sú si vedomí, že aj budovanie značky je veľmi dôležité. Čo sa týka samotnej reklamy, tak má dynamiku, nie je nudná, na prvý pohľad dokáže zaujať.

Na konci je jasné posolstvo pre ľudí, o čo ide a čo na webstránke nájdu. Za negatívne považujem, že prvých 15 sekúnd je na obraze iba rapujúca veverička a tí čo reklamu v online preskočia, sa tak nedozvedia názov značky a posolstvo reklamy.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?