Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
29. novembra 2018

Flexibilná pracovná doba, vlastný tím a osobný rast. K tomu vlastný web a dobrý marketing. Aj tak môže vyzerať zamestnanie, ktoré začne ako bočný príjem.

Nápad spadne z neba, spolu s ním aj investor a na druhý deň je z človeka milionár. Žiaľ, je to len mýtus (hoci niekedy výnimka potvrdzuje pravidlo).  Jeden z najúspešnejších investičných magnátov Warren Buffett sa stal miliardárom až v poslednej štvrtine života. Dovtedy to bola tvrdá práca. Na ceste za vlastným úspechom je potrebné viac, než len tvrdú prácu. Chce to vzdelanie i pomocnú ruku pri štarte. A k tomu 7 užitočných tipov, ako na to, ak ide o financie.

1. Investujte do seba

Bol to práve spomínaný Buffett, ktorý prirovnal ideálny rast vedomostí k zloženému úročeniu. Bill Gates zvládne 50 kníh ročne, Mark Zuckerberg jednu týždenne a Elon Musk trávil s knihami 10 hodín denne, predtým ako založil PayPal. Správna investícia (času a prostriedkov) do osobného rastu sa vždy vráti. „Ľudia často nechcú podstúpiť náročné štúdium. Je potrebné si však uvedomiť, že čím viac viete, tým viac zarobíte,“ vysvetľuje Peter Mačák, jeden zo zakladateľov PROSIGHT Slovensko. Ponúka systém ePartner – program s kompletným návodom, ako sa prezentovať v online prostredí, budovanie personálneho marketingu, vlastný web a pomoc s obsahom.

2. Prijmite zmenu

S osobným rastom ide ruka v ruke aj rast kariérny. Samozrejme, ak sú na to podmienky. Z prieskumu motivátorov na spoluprácu ľudí so spoločnosťou PROSIGHT vyplynuli 4 najdôležitejšie benefity, ktoré zavážia pri rozhodovaní pred prijatím pracovného miesta:

  1. flexibilný pracovný čas,
  2. možnosť vzdelávať sa v odbore,
  3. možnosť rastu na základe vlastného výkonu,
  4. podpora a pomoc pri výkone od nadriadených kolegov.

V súčasnosti firmy bojujú o šikovných a vzdelaných zamestnancov a HR oddelenia sa pretekajú v podobných pracovných výhodách.

3. Vytvorte si bočný príjem

Poradie benefitov vyzdvihuje ich obľúbenosť. Nemusíte dať hneď výpoveď, aby ste okúsili zmenu. Flexibilný pracovný čas dáva priestor pre rovnováhu medzi prácou a osobným životom, ale umožňuje aj budovať si bočný príjem či dokonca vyskúšať inú prácu aj počas súčasného zamestnania. „Takmer 95 % ľudí premýšľa o tom, ako by mohli viac peňazí zarobiť oni sami,“ dodáva ďalší zo zakladateľov PROSIGHT Peter Friedmann. Časom sa totiž možnosť privyrobenia môže premeniť na príjem, ktorý umožní dať zamestnávateľovi zbohom a začať robiť sám na seba, budovať svoju značku.

4. Nájdite pomocnú ruku

Najbohatší muž sveta Jeff Bezos mal na začiatku miliardového príbehu šťastie. Ako 30-ročný rozbehol Amazon v garáži, no štartovnú finančnú injekciu poskytli jeho rodičia. Nie každý má však túto možnosť. Jednou z ciest je podnikateľský inkubátor.  K vlastnému podnikaniu bez nutnosti vstupného kapitálu môže pomôcť aj viac ako sto rokov overený systém network marketingu. Pre začínajúceho biznismena je preto dôležité mať na dosah ruky všetky aktivity od vzdelávania (PROSIGHT Academy), mentoringu, až po všetky back-office aktivity, akými sú správa a spracovanie zmlúv, samotné zmluvy, spolupráca s partnermi, informačný systém, compliance, právna ochrana či marketing. Taktiež kancelárske priestory, ktoré na začiatku svojej cesty za úspechom možno využívať bezplatne.

5. Budujte značku online

Dnes už netreba byť programátor na to, aby mal človek vlastný web. Netreba byť ani  digitálny guru. Všetko sa dá naučiť. Aj online marketing. Množstvo času a námahy ušetrí, keď už v začiatkoch má podnikateľ ucelený program, kompletný návod, ako sa prezentovať v online prostredí, ako budovať personálny marketing. K tomu patrí možnosť implementácie vlastného webu, od registrácie domény, hostingu, customizácie šablóny až po implementáciu na live doménu, následne support pri prevádzke webu i pomoc s obsahom. Všetko začína v Online akadémii.

6. Buďte expertom

„Robiť svoju prácu poctivo a mať z nej skvelý pocit je pre mňa základom,“ hovorí na svojom webe o sebe Martin Šolc, odborník v oblasti úverov, investícií, životného a neživotného poistenia a dôchodkov partner skupiny PROSIGHT. Mať vyše 4600 spokojných zákazníkov, tím odborníkov a pozitívne referencie je znakom toho, že je potrebné byť v niečom expert. Vedieť nielen to, ako robiť biznis, ale aj ako fungujú finančné produkty, aké majú klady i zápory. Vzdelanie by sa malo šíriť ďalej. Či už je to program „Odborná akadémia“, kde sa možno zorientovať na finančnom trhu, alebo „Biznis akadémia“ o budovaní obchodnej siete a tvorbe tímu.

7. Podnikajte eticky

Úspech v biznise nemá byť výsledkom nekalých praktík či klamstiev. Hoci vo sfére financií to tak niekedy môže vyzerať. „V minulosti sme pôsobili vo viacerých sprostredkovateľských spoločnostiach. Osobná skúsenosť z týchto prostredí nás presvedčila, že musíme čím skôr priniesť na tento trh zmenu. V PROSIGHT ukazujeme, že sa dá v oblasti finančného sprostredkovania maximálne eticky podnikať,“ hovorí jeden zo zakladateľov PROSIGHT Milan Šolc. V biznise podľa neho nesmie chýbať morálka a päť dôležitých pravidiel: pravdivosť, starostlivosť, precíznosť, flexibilita a porozumenie.

Vzdelanie vedúce k zmene, možnosť vyskúšať si nový džob, ale aj šancu zarábať sám na seba a budovať svoju značku nájdete na webe PROSIGHT Slovensko.