Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
13. januára 2020

Každému typu bývania svedčí niečo iné. Rakúska spoločnosť Internorm preto ponúka okná a vchodové dvere vhodné presne k vášmu štýlu.

Jedným z najvýraznejších prvkov architektúry domu sú práve okná a dvere. Či už je to tradičný dom, funkcionalistická vila alebo zrub v rustikálnom štýle, práve okná najvýraznejšie podčiarkujú celkový dojem z budovy. A to nielen pri pohľade zvonku. 

Ich dizajn by mal byť do detailu prepracovaný a čo najlepšie zladený s charakterom vášho domova. Každý štýl je možné zrealizovať prostredníctvom rôznych materiálov, farieb a prevedení.

Foto: Archív značky

Dizajn šitý na mieru

Jednu z najveľkorysejších ponúk v možnostiach stvárnenia bývania ponúkajú okná a dvere spoločnosti Internorm. Táto spoločnosť je najväčšou medzinárodnou značkou okien, ktorá sa na ich dizajn a kvalitu špecializuje už 88 rokov.

Vďaka ich bohatým kombináciam si tu vyberiete presne také okná, aké sa vám hodia k domu – moderné veľkoplošné bezrámové presklenia, klasické, nekonvenčné, ale aj inteligentné riešenia na mieru. Zvonku sú okná chránené hliníkom v rôznych dizajnoch s nekonečným výberom farieb. Zvnútra máte na výber širokú ponuku netradičných drevín v rôznych úpravách – od smreku až po orech, hrušku, jaseň či dub, aby okno presne ladilo k zariadeniu, podlahe alebo dverám danej miestnosti.

Podľa vlastných predstáv si navrhnete aj vchodové dvere. Máte na výber medzi hliníkom, drevo-hliníkom, dverami s celoplošnou platňou alebo sklenenou výplňou, ale aj veľmi obľúbeným dizajnom pohľadového betónu a hrdze. Taktiež si sami zvolíte bočné časti, nadsvetlíky, kľučky, farby a podobne. Rozhoduje iba vkus. Samozrejmosťou sú inteligentné riešenia ovládania dverí prostredníctvom odtlačku prsta, klávesnice, smartfónu alebo tabletu.

Krása a funkcia si neprotirečia

Všetky Internorm výrobky sa vyrábajú v Rakúsku, kde má firma aj vlastné oddelenie výskumu. Neustále vyvíja inovatívne technológie, aby spĺňali najnáročnejšie kritéria v oblasti komfortu a bezpečnosti. Tieto inteligentné riešenia majú označenie I-tec a dodávajú oknám unikátne vlastnosti, ktoré by ste možno nečakali.

Internorm ako jediná spoločnosť ponúka unikátny systém I-tec Vetranie, zabudovaný priamo do rámu okna. Dokáže automaticky zásobovať čerstvým vzduchom každú miestnosť v dome individuálne, podľa potreby, so spätným získavaním energie až 93 %. Výmena vzduchu prebieha pri zatvorenom okne. Vetranie je teda efektívne aj počas vašej neprítomnosti, a to bez ohrozenia bezpečnosti domu, čo pri otvorenom okne nie je možné.

Foto: Archív značky

I-tec Tienenie automaticky prispôsobí integrované žalúzie v okne tak, aby bola miestnosť dostatočne presvetlená. Zároveň inteligentne reguluje tienenie podľa ročných období. Miestnosť sa tak v lete neprehrieva a v zime čerpá teplo zo slnečnej energie. 

Obidve spomínané technológie je možné pohodlne a jednoducho ovládať aj cez bezplatnú aplikáciu na smartfóne či tablete. Pritom je jedno, či ste doma alebo na cestách.

Vďaka spojeniu dizajnu na mieru a inteligentných riešení I-tec sú všetky okná a dvere od spoločnosti Internorm unikátmi, ktoré ulahodia aj najnáročnejším zákazníkom.

Pre viac informácií navštívte www.internorm-okna.sk