Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
14. novembra 2019

Helly Hansen vyrába nepremokavé oblečenie nepretržite už viac ako 140 rokov.

Príbeh nórskej značky začína už v roku 1877. Moreplavec a kapitán Helly Juell Hansen hľadá spôsoby, ako svoju posádku lepšie ochrániť pred drsným škandinávskym počasím. Nakoniec mu v hlave skrsne nápad: ak do bavlneného plátna pridá trochu ľanového oleja, oblečenie odolá vode aj vetru. So svojou manželkou Margareth sa púšťajú do výroby nepremokavého, ale poddajného oblečenia a už v roku 1878 získajú za svoj nápad ocenenie na výstave v Paríži.
Po smrti zakladateľa preberá spoločnosť jeho syn Leiv Helly Hansen. Firma pokračuje vo vývoji profesionálneho oblečenia a vybavenia, ktoré pomáha ľuďom nielen zostať, ale aj cítiť sa nažive.

Foto: Archív značky

Priekopnícke technológie

Priekopnícke nápady sprevádzajú značku v priebehu celej jej existencie. Spoločnosť ako prvá na svete uviedla na trh pružné nepremokavé tkaniny, ako prvá predstavila flísovú látku, vlastnú radu termoprádla s technológiou LIFA® a technológiu regulácie teploty H2Flow™. Firma zároveň od roku 1986 neustále vyvíja a inovuje svoju membránu HellyTech®, ktorá patrí k špičke v oblasti outdooru a športu.

Jej poslednou novinkou je izolácia novej generácie LIFALOFT™, ktorá bola v tomto roku na najväčšej medzinárodnej výstave športových potrieb ISPO, ocenená zlatou medailou za najlepšiu inováciu. Vďaka tejto technológii je materiál o dve tretiny ľahší ako pri štandardných izolačných vrstvách na trhu a to pri lepších izolačných, priedušných a schnúcich vlastnostiach.

Foto: Archív značky

Jachtári, lyžiari či outdooroví nadšenci

Helly Hansen sa dnes predáva vo viac než 40 krajinách sveta a oblieka približne 55-tisíc profesionálov v 220 rezortoch po celom svete. Jachtárske tímy, profesionálni lyžiari, horskí vodcovia, záchranári na vode či na horách, a mnohí ďalší sa dennodenne spoliehajú, že oblečenie tejto značky odolá aj nadrsnejším podmienkam a umožní im sústrediť sa na svoju prácu.

Škandinávsky dizajn v kombinácii s výkonnou technológiou oslovuje nielen profesionálov, ale aj milióny nadšencov outdoorových aktivít, ktorí preferujú aktívny spôsob života a trávia veľa času vonku. Či už v prírode alebo v meste.

Foto: Archív značky

V roku 2019 sa značka Helly Hansen rozhodla otvoriť prvú vlajkovú predajňu na Slovensku. Nachádza sa v nákupnom centre Aupark v Bratislave. Okrem oblečenia tu nájdete aj obuv, batohy a iné doplnky. Príďte si pozrieť aktuálnu kolekciu a vyskúšať si 142 rokov vývoja na vlastnej koži.