13. augusta 2020

Cestovať po Slovensku nie je až taká nuda, ako by si možno mnohí ešte pred obmedzeniami súvisiacimi s bojom proti šíreniu ochorenia Covid-19 pomysleli. Vrámci špeciálnej prílohy Made in Slovakia, ktorá je súčasťou augustového vydania časopisu Forbes, sme vám okrem iného priniesli aj skvelé tipy od miestnych z každého z ôsmich slovenských krajov, na ich lokálnu vyhlásenú zmrzlináreň.

Viac tipov na mnohé zaujímavosti po celom Slovensku, ale aj výlety či odporúčané gastronomické dobroty v jednotlivých krajoch nájdete v papierovom vydaní magazínu Forbes. A teraz, nech sa páči, vydajme sa na cestu okolo Slovenska za vynikajúcou zmrzlinou!

Bratislavský kraj

Kde: v Bratislave

Zdravé nanuky Marinela

Manželia Daniela a Marián Vunhu v dvoch bratislavských predajniach Marinela vyrábajú zdravé nanuky. Pracujú len s čerstvými surovinami a uprednostňujú tie od lokálnych dodávateľov. Hrajú sa, kombinujú ovocie s bylinkami aj zeleninu. Tip: ochutnajte ich slaný karamel.

Majitelia obľúbených prevádzok o kvalitnej zmrzline:
Má mať prirodzenú farbu a chuť základných surovín

Trnavský kraj

Kde: v Šamoríne

U Jusufa

Zmrzlina U Jusufa je miestnou legendou. Rodina Ahmetiovcov pôvodne z Macedónska predáva zmrzlinu už 72 rokov, čo oceňujú aj miestni.

Nitriansky kraj

Kde: v Nitre

Gio 

View this post on Instagram

Sobotné maškrtenie🍨

A post shared by Gio v Nitre (@gio_v_nitre) on

Domáci a turisti (podľa množstva recenzií na internete) rozhodne odporúčajú zastaviť sa na túto ľadovú pochúťku v kaviarni Gio v Nitre na Kupeckej ulici. V ponuke okrem širokej palety príchutí klasickej aj vegánskej zmrzliny nájdete aj množstvo chutných koláčikov (aj bezlepkových) a ich káva je tiež vychýrená.

Žilinský kraj

Kde: v Žiline

Scoop

Moderná zmrzlináreň v Žiline vznikla len pred štyrmi rokmi, no dnes o nej vedia aj za hranicami mesta. Originálne príchute vymýšľajú a testujú v špeciálnom zmrzlinárskom laboratóriu. Ak budete v centre Žiliny, spravte si sladkú radosť.

Trenčiansky kraj

Kde: v Trenčíne

Oilá

V zmrzlinárni Oilá na Palackého ulici v Trenčíne nájdete tradičnú remeselnú zmrzlinu gelato italiano, ktorú sem doniesol manželský pár z Talianska. V zmrzlinárni si okrem klasických druhov môžete pochutiť aj na sezónnych príchutiach zmrzlín, ako sú napríklad bazová či makovú zmrzlina, alebo netradičná zmrzlina z plzenského piva.

Banskobystrický kraj

Kde: v Banskej Štiavnici

Marína moja!

Možno si spomeniete na školu a verše Andreja Sládkoviča, keď zavítate do romanticky-fotogenickej cukrárne Moja Marína v Banskej Štiavnici. A možno budete básniť iba o ich zmrzline.

Prešovský kraj

Kde: v Hanušovciach nad Topľou

Redžepovičová

Foto: web spoločnosti, http://ps.6f.sk/historiaaa.htm

Dobrých zmrzlinární je veľa, takých, o ktorých ide chýr už viac ako sedem desaťročí… Taká je asi len legendárna Redžepovičová zmrzlina v Hanušovciach nad Topľou. Rodený Macedónčan ju tam robí od roku 1947, dnes pokračuje v remesle jeho rodina.

Košický kraj

Kde: Košice

Zmrzlina Croatia&Jadran

Zmrzlina Croatia&Jadran patrí medzi najobľúbenejšie zmrzlinárne v Košiciach. Receptúra na chorvátsku ľadovú pochúťku sa v rodine dedí už 3 desaťročia.

Augustové vydanie magazínu Forbes, v ktorom nájdete osem inšpiratívnych príbehov zo Slovenska, si môžete kúpiť TU

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?