5. novembra 2019
V novembrovom vydaní magazínu Forbes trojnásobný víťaz Stanley Cupu Marián Hossa hovorí po prvý raz o svojom multimiliónovom biznise HO&PE Family. Rebríček Diamanty slovenského biznisu odhaľuje najlepšie zdravo rastúce domáce firmy z každého regiónu Slovenska. A Forbes Life prináša príbeh tequily za 1600 dolárov z pálenice basketbalovej hviezdy Michaela Jordana.
Forbes november Marián Hossa Ho&Pre family diamanty slovenského biznisu
Zdroj: Forbes/Miro Nôta/Lukáš Krippel

Novembrový Forbes si môžete kúpiť tu.

Pirohy Mariána Hossu

Ak vás už po pár dňoch omrzelo sychravé jesenné počasie, vylepšite si ho novembrovým Forbesom. V našej cover story hokejová legenda Marián Hossa otvorene rozpráva o podnikaní s pirohmi na Slovensku. Prezradil, ako obchodníci reagujú na jeho meno, čo mu otvára dvere aj to, prečo nikdy žiadnu zľavu nedostal. Marián tiež vysvetľuje, kam investoval svoje peniaze. A má o čom rozprávať, veď na zmluvách v NHL v hrubom utŕžil zhruba 100 miliónov dolárov. Samozrejme, rovno si odpočítajte polovicu na daniach a poplatkoch.

Čo sa v rozhovore nedočítate, je fakt, že rozhovor s Hossom sa dohaduje mesiace, a občas aj roky, ale keď sa potvrdí, príde na rad profesionalita Američana. Stretol sa s nami v Trenčíne, potom sme sa vybrali do popradského závodu. Styling zvládol sám, vrátane nenápadných hodiniek Patek Philippe na zápästí.

Kto sú Diamanty slovenského biznisu?

Druhú veľkú tému tvorí náš rebríček top slovenských, zdravých a rastúcich firiem: jednoducho diamantov slovenského biznisu. Dozviete sa, kto patrí do top trojky v každom regióne Slovenska – na východe, v strede, západe i v Bratislave.

Špeciálny priestor dostal západoslovenský zástupca, výrobca pracovnej obuvi Artra z Partizánskeho. Príbeh rodinnej firmy Arvayovcov sa začal už v 90. rokoch a v príbehu vysvetľujú ako sa dá zo Slovenska konkurovať Číne, prečo musíte šiť iné topánky pre Švédov a iné pre Talianov a koľko by trvalo, ak by ste si chceli dať okamžite ušiť topánky špeciálne pre vás. Čas vám neprezradím, ale zaplatili by ste zhruba 3-tisíc eur.

Foto: TASR

30 za 30

Zaspomínajte si na udalosti uplynulých 30 rokov budovania slovenského kapitalizmu: na dekádu podivných privatizačných metód, desaťročnicu ekonomických reforiem a nakoniec na roky vyrovnávania sa s globálnou ekonomickou i domácou spoločenskou krízou.

Foto: Forbes/Miro Nôta

Nová hra

Trikrát vyhral Stanleyho pohár, s vysokou pravdepodobnosťou je budúcim členom Siene slávy NHL. Patril medzi najlepších hokejistov sveta a, samozrejme, aj najlepšie platených.

Foto: Forbes/Miro Nôta

Kvantový skok do budúcnosti

O zmenách, ktoré prinesie „postdigitálna“ éra do sveta počítačov, priemyslu a asi aj ľudských životov, rozpráva Marc Carrel-Billiard, Global Senior Managing Director Accenture Labs.

Foto: Forbes/Miro Nôta

Nohy v bezpečí

Od 90. rokov rozvíja Ivan Arvay v Partizánskom biznis s pracovnou a bezpečnostnou obuvou. Dosiaľ vyrobili zhruba deväť miliónov párov obuvi. Keby ich poukladali za sebou, vznikne pás dlhý asi 5 400 kilometrov.

Foto: Facebook/Cincoro

All-star tequila

Štyria majitelia basketbalových tímov vojdú do reštaurácie a… To nie je začiatok vtipu, ale štart skutočného príbehu o tom, ako Michael Jordan s ďalšími majiteľmi NBA klubov stvorili značku ultra prémiovej tequily Cincoro.