4. decembra 2019

Veľký rozhovor s prezidentkou republiky, doteraz najväčšie vydanie magazínu Forbes (214 strán), spoveď Marka Škopa o filmárčine, rozhovor s technologickým šéfom Esetu i tipy na netradičné vianočné darčeky. To všetko a oveľa viac prináša decembrový Forbes.

Obálková tvár decembrového vydania magazínu Forbes Zuzana Čaputová, ktorá získala aj ocenenie Osobnosť roka podľa slovenského vydania Forbesu.
Zdroj: Forbes/Ondřej Pýcha/Lukáš Krippel

Decembrový Forbes si môžete kúpiť tu.

Osobnosť roka Zuzana Čaputová

Kam smeruje Slovensko? Kto dostane poverenie na zostavenie vlády po voľbách? Prečo musíme v ochrane planéty konať teraz? Vo veľkom rozhovore v doteraz najrozsiahlejšom vydaní magazínu Forbes osobnosť roka prezidentka Zuzana Čaputová odkrýva svoju cestu do paláca, prvé skúsenosti v rámci svojej funkcie i plány do budúcnosti.

„Slovensko stojí na križovatke a musíme spraviť všetko preto, aby sa nádej nepremrhala,“ hovorí prezidentka Čaputová. A tiež dodáva, že keď sa zaoberáme sebou, máme problém, ale keď sa zaoberáme inými, máme zmysel života.

Dozviete sa tiež, kde prezidentka zbiera energiu, prečo verí v obrodu súdnictva i to, ako sa jej darí držať hlavu v oblakoch a nohy pevne na zemi.

Zakladatelia a spolumajitelia spoločnosti Berlin Brands Group (predtým electronic-star) Dominik Brichta (vľavo) a Peter Both vo vynovených priestoroch firmy v bratislavskom Starom Meste.
Foto: Miro Nôta pre Forbes

Na trase Bratislava – Berlín

Dvaja spolužiaci Dominik Brichta a Peter Both sa počas štúdia na vysokej škole vo Viedni rozhodli založiť e-shop electronic-star s elektronikou (obaja sú členovia rebríčka Forbes 30pod30).

Ich firma rástla postupne. Z obratu 1,4 milióna eur v roku 2013 na očakávaných 33 miliónov v roku 2019. A tento rok uzavreli so svojimi nemeckými partnermi veľký deal. Firma mení názov na Berlin Brands Group, stredná a východná Európa zostáva pod jej správou a obaja mladíci sa stali akcionármi v celom holdingu.

Juraj Malcho, chief technology officer spoločnosti Eset
Foto: Miro Nôta pre Forbes

Google, Eset a miliardy používateľov

Najúspešnejšia slovenská globálna spoločnosť Eset už nejaký čas pomáha jednej z najväčších firiem sveta Google chrániť užívateľov jej internetového prehliadača Chrome pred malvérom. Teraz sa spolupráca rozširuje aj na Google Play, obchod s mobilnými aplikáciami pre smartfóny a tablety bežiace na Androide. Čo Eset vlastne s Googlom robí, prezradí CTO spoločnosti Juraj Malcho.

Šéf LVHM Bernard Arnault
Foto: Jamel Toppin pre Forbes

Stomiliardový muž Bernard Arnault

Meno Arnault možno nie je všeobecne známe tak ako Gates či Bezos. Tento muž však patrí do trojky najbohatších ľudí sveta a najmä jeho značky a biznisy dvakrát predstavovať netreba: Louis Vuittone, Moët & Chandon, Fendi, Dior a najnovšie i takmer 200-ročná americká ikona Tiffany. Exkluzívne pre Forbes prezradil, ako svoje impérium vybudoval a aké plány má do budúcnosti.

režisér Marko Škop
Foto: Miro Nôta pre Forbes

Film je džungle, přátelé

Jeden z najoceňovanejších slovenských režisérov Marko Škop (Iné svety, Eva Nová, Nech je svetlo) otvorene hovorí, ako sa podarilo prebrať slovenský film z kómy zo začiatku 21. storočia, koľko stojí natočenie celovečernej snímky i o tom, že už ani na sneh v Oravskej Lesnej sa nedá spoľahnúť.