12. septembra 2021

Cestovný ruch nabral druhý dych, no zdá sa, že cestovatelia ešte stále uprednostňujú dovolenky na miestach, kde sa vyhnú davom turistov. Pozrite si tipy na súkromné raje: luxusný rezort na vrchole gréckeho ostrova, súkromnú pláž s prírodným bazénom so slanou vodou či japonský rezort s výhľadom na sopku.

Súkromný ostrov Velaa, Maldivy

Foto: Private Island Velaa

Nachádza sa v Indickom oceáne s rozsiahlymi plážami, bielym pieskom a žiarivou azúrovou vodou a je tou najlepšou destináciou pre skutočne pokojný oddych. Velaa Private Island bol navrhnutý a upravený tak, aby poskytoval čo najlepšie súkromie a pohodlie.

Ponúka súkromné vily postavené nad vodou, služby osobného komorníka, stravovanie priamo vo vile, kúpeľné procedúry a romantickú rezidenciu s bazénmi, ku ktorej sa dostanete iba loďou. K ďalším aktivitám, ktoré si hostia môžu užiť v súkromí, patrí golf v golfovej akadémii Velaa, ktorú navrhol profesionálny hráč golfu José María Olazábal, a aj jedinú snežnú miestnosť na Maldivách, ktorá sa nachádza v kúpeľoch Velaa Spa.

Santorini Sky, Santorini, Grécko

Foto: Santorini Sky

Santorini Sky je nový luxusný rezort, ktorý pozostáva z ôsmich nádherných súkromných víl vysoko nad ohromujúcim Egejským morom. Vo výške 600 metrov nad morom je to najvyšší bod na gréckom ostrove Santorini. Každá vila ponúka úžasný panoramatický výhľad, vnútorné aj vonkajšie sprchy a súkromnú terasu s vírivkou.

Master Villa sa dokonca môže pochváliť najvyšším infinity bazénom na tomto krásnom ostrove. Santorini Sky má jedinečnú polohu v centre ostrova. Toto miesto je ďaleko od často preplnených hlavných turistických miest, vďaka čomu poskytuje absolútne súkromie a odpočinok.

Reklama

Aj keď sa hostia budú cítiť ako na vrchole sveta, vily sa nachádzajú iba päť minút jazdy od kľukatých ulíc, miestnych obchodov a známych taverien Pyrgos. Navyše sa k nim dostanete za 15 minút jazdy z nového letiska, rovnako ďaleko je od najkrajších pláží na ostrove a 30 minút trvá cesta do prekrásneho mesta Oia.

Urashima Village, japonská prefektúra Kagawa

Foto: Urashima Village

Novootvorená Urashima Village v japonskej prefektúre Kagawa je vzdialené ubytovacie zariadenie na polostrove Seto. Luxusný ryokan zážitok s podlahami tatami, moderným vybavením a povestnou japonskou omotenashi – kultúrou pohostinnosti a otvorenosti voči hosťom.

Urashima je idylické miesto s plážovým bývaním obklopeným lesmi. Každá z troch priestranných dvojpodlažných budov ponúka ubytovanie pre jednásť osôb. Cez deň môžu cestovatelia vstúpiť na tajomný sopečný ostrov Aogashima, ktorý je prístupný iba dvakrát denne v obmedzenom čase.

Club Med Seychelles, Seychelská republika

Foto: Club Med Seychelles

Utečte na súkromný ostrov Sainte Anne do vôbec prvého rezortu na ostrove a najnovšieho prírastku v Exclusive Collection od Club Med – priekopníka konceptu all inclusive. Rezort otvorili v marci 2021, je začlenený do Marine National Park a rozprestiera sa na 20 hektároch.

Ponúka luxusné vily ponorené do prírody, z ktorých každá má vlastný bazén, vonkajšiu sprchu a terasy na opaľovanie a stolovanie pod holým nebom, obklopené tyrkysovými vodami Indického oceánu a plážami s bielym pieskom.

Hostia môžu tiež preskúmať prakticky nedotknutú destináciu počas plavby na kajaku so skleneným dnom, pri šnorchlovaní či ochutnávaní miestnej kuchyne. Eko-certifikovaný rezort ponúka aj širokú škálu wellness procedúr s použitím produktov inšpirovaných pôvodnou flórou. Zážitkom je aj sledovanie hniezdenia korytnačiek.

Grand Hyatt Baha Mar, Nassau, Bahamy

Foto: Grand Hyatt Baha Mar

Tento rezort ponúka hosťom služby komorníka, ostrovné pochúťky podávané osobným šéfkuchárom a na požiadanie aj plážové wellness služby. Na severnej strane sú skvelé osamelé pláže s krištáľovo čistou vodou a bielym pieskom. Plameniaky sa koncentrujú na brehoch južnej časti ostrova.

V ponuke je aj plavba na neďaleký súkromný ostrov a skrytý klenot Long Cay. Jednodňový výlet, exkluzívne pre hostí tohto zariadenia, zahŕňa bungalovy pri vode, súkromnú pláž, prírodný bazén so slanou vodou a aktivity ako šnorchlovanie, vodné surfovanie a paddle boarding.

Altamer Resort, Anguilla

Foto: Altamer Resort

Dvadsaťpäť kilometrov dlhý ostrov Anguilla, ktorý sa nachádza vo východnom Karibskom mori, je skrytým rajom pre tých, ktorí chcú uniknúť davom a užiť si pokojnú dovolenku. Je známy svojimi ekologicky významnými koralovými útesmi, plážami s bielym pieskom, bohatou kultúrou a vynikajúcou kuchyňou.

Altamer Resort je určený tým, ktorí hľadajú exkluzívnu dovolenku. V súčasnosti ponúka dve vily na krátkodobé aj dlhodobé pobyty. Antilles Pearl je vila s rozlohou 1000 štvorcových metrov, v ktorej sa vyspí až 10 hostí.

Po súkromných hodinách tenisu či plávaní v privátnom bazéne sa môžete vybrať na pláž Shoal Bay West, jednu z najkrajších súkromných pláží na ostrove.

Petit Topaz je menšia, osobnejšia vila s väčšou a menšou spálňou, súkromnou vírivkou, prístupom na súkromnú pláž, súkromným nádvorím a tenisovými kurtmi.

Rosewood Little Dix Bay, Virgin Gorda, Britské panenské ostrovy

Foto: Rosewood Little Dix Bay

Šesť súkromných luxusných víl, zasadených do dvoch štvorcových kilometrov sviežich tropických záhrad, ponúka cestujúcim dokonalý súkromný zážitok. Rodinné vily pre osem osôb ponúkajú nádherný výhľad na jasnomodré karibské vody a sú vybavené vlastnou kúpeľňou pre každú spálňu, súkromnými balkónmi aj vonkajšími sprchami.

Vily majú tiež vlastné súkromné bazény, plne vybavenú gurmánsku kuchyňu a v cene sú i golfové vozíky na preskúmanie rezortu. V tomto tropickom top mieste pre bohatých a známych si môžu cestujúci užiť diskrétnu dovolenku so 100-percentne bezkontaktnými službami – od upratovacích preferencií až po objednanie súkromného šéfkuchára na gurmánsku domácu večeru.

Villa del Palmar na ostrovoch Loreto, Mexiko

Foto: Villa del Palmar

Obklopené prírodnými krásami polostrova Baja a Cortézovho mora zostalo Loreto v Mexiku skrytým miestnym klenotom, ktorý poskytuje ten pravý luxus pre ľudí pomaly sa vracajúcich k cestovaniu.

Nachádza sa na východnom pobreží mexického polostrova Baja California a cestovatelia tu môžu objavovať očarujúce miesta bez davov. Villa del Palmar, ktorá je súčasťou zálivu Danzante, sa môže pochváliť golfovým ihriskom s osemnástimi jamkami, štyrmi reštauráciami s čerstvou miestnou kuchyňou, kúpeľmi Sabila s rozlohou 3 600 štvorcových metrov a piatimi vírivkami.

Hostia si môžu vybrať z množstva suít a strešných apartmánov. Villa del Palmar a Danzante Bay tiež organizujú výlety na okolité ostrovy, kde je možné sa potápať a skúmať neuveriteľnú faunu, ktorá sa na tu nachádza.

Reklama

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorom je prispievateľ Roger Sands, ktorý píše o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?