13. septembra 2021

Nultý bratislavský obchvat D4/R7 bude už onedlho takmer kompletne otvorený. Na sociálnej sieti to oznámil minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Malo by sa tak stať 26. septembra.

„Takmer všetky zvyšné úseky bratislavského obchvatu D4R7 vrátane Lužného mosta budú pre verejnosť otvorené už 26. septembra. Stane sa tak za predpokladu, že koncesionár dovtedy odstráni všetky chyby a nedorobky,“ priblížil Doležal.

Dodal však, že otvorenie sa zatiaľ netýka dvoch úsekov diaľnice D4 medzi Ivankou pri Dunaji a Čiernou vodou, ktoré prídu na rad počas októbra.

Zatiaľ sa nezačalo s výstavbou dôležitej križovatky D1/D4. Doležal ešte koncom augusta priblížil, že výstavba má trvať približne tri roky, podľa nedávnych vyjadrení šéfa NDS Juraja Tlapu však môže byť dokončená najskôr o päť rokov. Stavať by sa mala za plnej prevádzky dvoch diaľnic. D1 sa tak podľa jeho slov bude musieť „zaživa“ zdvíhať.

Reklama

Národná diaľničná spoločnosť poslala do európskeho vestníka oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania k zákazke na stavebné práce pre stavbu D1 Bratislava – Triblavina až 3. septembra tohto roku. Hodnotu zákazky diaľničiari odhadujú na vyše 127 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. Lehota na predkladanie ponúk pre uchádzačov uplynie 3. novembra.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?