7. novembra 2018

V novembrovom vydaní magazínu Forbes sa dozviete, ako funguje spoločnosť dvoch Slovákov, ktorá freelancerom zabezpečuje pôsobenie na rozmanitých IT projektoch. Predseda predstavenstva Slovnaftu nám v skratke priblížil, ako vyzerá jeho pracovný týždeň, a ponúkame vám i rozhovor so zakladateľom firmy MTS Krivá o tom, ako v malej dedine na Orave vybudoval firmu s vyše 300 ľuďmi a tržbami vyše 30 miliónov eur.

Šéf na cestách

Ako to vyzerá, keď generálny riaditeľ vybavuje väčšinu agendy zo zadného sedadla svojho auta? Oszkár Világi, predseda predstavenstva Slovnaftu, nám ukázal, ako to zvláda: so šoférom a s iPadom v ruke.

Musí to sadnúť

S Jurajom Habovštiakom, zakladateľom oravskej firmy MTS Krivá, robil Forbes rozhovor pred štyrmi rokmi. Vyšiel s titulkom „Roky sme riaditeľa nemali… a nechýbal nám.“ Keď sme si nedávno v redakcii robili prehľad, ako sa darí firmám, s ktorými sme už dlhšie nehovorili, zistili sme, že MTS sa za ten čas zdvojnásobil obrat.

Reklama

IT Legionári

Outsourcing v IT chceli robiť inak a po vlastnej skúsenosti s prácou na voľnej nohe presne vedeli, čo by sa dalo v tejto brandži robiť lepšie. Laureáti tohtoročného ocenenia Diamanty slovenského biznisu za takmer šesť rokov svojej existencie už pod hlavičkou Titans freelancers vyzbrojili stovky projektov a do boja povolali tisíce IT „Titanov“.

Naučí sa starý jednorožec nové triky?

Pred dekádou spoločnosť Airbnb spôsobila prevratné zmeny v ubytovaní. Spravila z neho niečo podstatne lacnejšie a pôsobivejšie, než bolo dovtedy. Dnes potrebuje pred očakávanou prvou verejnou ponukou akcií rýchlo expandovať a podporiť tak svoju 31-miliardovú valuáciu. Musí to však zvládnuť s CEO, ktorý si nie je istý, či sú investori tí najdôležitejší.