23. júna 2021

Jednotke svetového tenisového rebríčka Novakovi Djokovićovi sa darí aj finančne. Tento mesiac získal na Roland Garros hlavnú cenu 1,69 milióna dolárov za svoj už 19. grandslamový titul a následne ešte získal 6 miliónov dolárov, keďže predal svoj luxusný byt s rozlohou 225 štvorcových metrov na Miami Beach. Takmer 7,7 milióna dolárov, čiže skoro 6,5 milióna eur za pár dní, to nie je zlé! 

V apríli 2017 to bolo ešte len veľké stavenisko s dierou v zemi uprostred. Dnes sa na tom mieste vypína budova Eighty Seven Park, v ktorej sa na deviatom poschodí nachádza aj priestranný trojizbový byt s tromi kúpeľňami. Ten bol pôvodne v ponuke za 6,2 milióna dolárov, no tenistovi sa ho vďaka vyjednávaniu podarilo získať ako investíciu za 5,77 milióna.

V januári 2020, dva mesiace pred vypuknutím pandémie, ho ponúkol na predaj za 7,15 milióna dolárov. 

Apartmánový dom Eighty Seven Park. Foto: Lenny Kagan

„Inšpirovali ma skvelé služby, exkluzívny prístup do parku, panoramatické výhľady na oceán aj pevninu,“ povedal tenista po kúpe bytu v projekte Eighty Seven Park.

„Páči sa mi budova a jej dizajn, navyše je v lokalite, ktorú čaká veľká budúcnosť. Bude to moje nové útočisko,“ hovoril vtedy Djoković a dodal, že toto bývanie bude sedieť k jeho životnému štýlu.  

Reklama

18-poschodová budova sa nachádza priamo na pláži. Stavba zo skla a betónu je dielom držiteľa prestížnej architektonickej ceny Pitzker Renza Piana. Okrem pohľadu na Atlantický oceán poskytuje aj výhľad na skyline Miami a tiež na jeden z najväčších tamojších parkov North Beach Oceanfront.       

Foto: Lenny Kagan

Obrovská terasa nad oceánom

Obyvatelia bytovky majú k dispozícii vlastné kúpele so saunovým svetom, súkromnú knižnicu, technologické centrum, vinotéku s vlastným someliérom, reštauráciu, ktorú vedú ľudia z Toscana Divino, komorníka a obslužný personál na pláž, súkromné záhrady, bazény, zenové oddychové miesta a vlastnú botanickú záhradu. 

Za zmienku stojí aj zariadenie bytu športovca, ktorého majetok sa odhaduje na 250 miliónov dolárov, a teda sa nemusel nijak obmedzovať. Interiéry od Reny Dumas, zariadenie kúpeľne od Zucchetti, okná od podlahy po strop a 160-metrová terasa, ktorá akoby vyčnievala nad oceán.

Pri kúpe bytu sa človek vždy obáva susedov, no podľa Joyca Gata, ktorý zastupuje nových majiteľov bytu, ide o „sofistikovaných ľudí, ktorí dokážu oceniť umenie a architektúru“.   

Foto: Lenny Kagan

Novak a jeho žena Jelena teda nenakupujú reality len kvôli emocionálnemu zážitku. A hoci pandémia a kríza znížila pôvodnú sumu, investíciu tenista predsa len zhodnotil. Počas posledných rokov Djoković potichu vyskladal slušné portfólio prvotriednych nehnuteľností – v Monte Carle aj na newyorskom Manhattane. 

Kupci tenistovho bytu pochádzajú zo severovýchodu USA, no Gato neprezradil, aké sú ich zámery s apartmánom a či v ňom hodlajú aj bývať. „Páči sa im architektúra objektu, výhľady a blízkosť parku. Rovnako ich očarili veľké balkóny a spojitosť s prírodou,“ prezradil.   

Foto: Lenny Kagan

Kupovali byt aj preto, že ho vlastnil Novak Djoković? Gato priamo neodpovedal, no dodal, že „kupcovia sú veľkými fanúšikmi srbskej tenisovej hviezdy“. 

Článok vyšiel v americkom vydaní Forbesu a jeho autorom je prispievateľ Peter Lane Taylor, ktorý píše o témach životného štýlu.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?