13. apríla 2021

Pražská akciová spoločnosť Cm-Credit, ktorá je členom finančnej skupiny Kaprain, môže prevziať kontrolu nad nováckym chemickým závodom Fortischem. Informoval o tom v stredu prostredníctvom tlačovej správy český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže s tým, že jeho rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť. 

V rozhodnutí úrad skonštatoval, že posudzovaná transakcia spĺňa podmienky pre aplikáciu zjednodušeného konania a spojenie nebude mať za následok podstatné narušenie hospodárskej súťaže.

Fortischem donedávna vlastnil bratislavský finančník Mario Hoffmann, začiatkom marca spoločnosť informovala, že ju prevzal krízový manažér Ján Hartl zo spoločnosti Maxim Pharm, ktorý angažoval do procesov poradenskú firmu. Hartl mal riadiť a kontrolovať nováckeho zamestnávateľa až do doby rozhodnutia Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže.

Po rozhodnutí úradu by ju teda mal prevziať český biznismen Karel Pražák, ktorý stojí za Kaprainom.

Miliónové dlhy

Česká investičná skupina vlastní Spolok pre chemickú a hutnú výrobu v Ústí na Labem a už deklarovala záujem o zapojenie sa do pokusu o záchranu spoločnosti, ozrejmila novácka chemička. Tá sa od začiatku marca nachádza pod dočasnou ochranou, o ktorú požiadala z dôvodu zachovania vlastnej prevádzky a získania nového financovania tak, aby mohla v čo najširšom rozsahu následne uhradiť svoje záväzky voči veriteľom.

Reklama

Jeden z najväčších zamestnávateľov na hornej Nitre s takmer 700 zamestnancami sa nachádza už dlhšie v zlej ekonomickej situácii a má miliónové dlhy, problémy sa dotkli zamestnancov, ktorí dlhšie čakajú na výplaty, upozornil pred časom Denník E na svojom webe.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?