18. septembra 2020

Piaty najbohatší Čech Daniel Křetínský a ôsmy najbohatší Slovák Patrik Tkáč kúpili podiel v britskom maloobchodnom reťazci Sainsbury’s a stali sa jeho štvrtými najväčšími akcionármi.

Křetínský a Tkáč rozširujú svoje portfólio investícií do maloobchodu a veľkoobchodu, do ktorého patria napríklad francúzska spoločnosť Casino, kde majú podiel na majetku vo výške 7,15 percenta, či nemecké Metro, v ktorom vlastnia 30-percentný podiel. Podľa štvrtkovej (17. 9.) správy pre burzu ich firma Vesa Equity Investment získala podiel vo výške 3,05 % v skupine J. Sainsbury, ktorá reťazec Sainsbury’s prevádzkuje. Po zverejnení tejto informácie sa akcie Sainsbury poslnili o vyše 3 %.

Křetínský a Tkáč znovu na nákupoch.
Chcú zvýšiť svoj podiel v nemeckom obchodnom reťazci Metro

Uvedený podiel vo firme Sainsbury mal pri stredajšej (16. 9.) zatváracej cene akcie firmy hodnotu okolo 125 miliónov libier (136,6 milióna eur). „Považujeme Sainsbury za atraktívnu investičnú príležitosť v dlhodobom horizonte, dokonca aj v kontexte vysokej konkurencie na britskom trhu obchodov s potravinami,“ uviedol investičný riaditeľ Vesa Branislav Miškovič. „Sainsbury’s je silná tradičná značka,“ dodal.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?