11. októbra 2019

Populárna svetová streamovacia platforma Netflix pridala pre Slovákov nové možnosti. Novinkou je užívateľské rozhranie v češtine či české filmy v ponuke.

“Tisíce hodín populárnych televíznych programov a filmov, vrátane celosvetovo známych originálnych seriálov Netflix, sú odteraz k dispozícii s českými titulkami a dabingom,” uvádza spoločnosť. 

Slovenskí používatelia si tiež môžu prepnúť užívateľské rozhranie služby do češtiny. „Od dnes je k dispozícii plne lokalizovaná česká verzia používateľského rozhrania Netflix, ktorá je určená aj pre slovenských užívateľov. Keď sa najbližšie prihlásite do svojho účtu Netflix, alebo si založíte nový, môžete prejsť do nastavení a prepnúť svoj účet do češtiny,“ vysvetľuje marketingový riaditeľ Netflix CEE Tomek Ebbig.

V lokalizovanej verzii by mali mať všetky filmy a seriály české titulky, dabing alebo oboje. Pozor však treba dať na to, že prepnutím do češtiny niektoré programy zmiznú (tie, pre ktoré Netflix ešte nemá českú verziu, naprílad Family Guy či Priatelia).

Urobte to po vzore Netflixu. Skvelých zamestnancov si tam udržiavajú vďaka svojskej firemnej kultúre

Služba už po novom ponúka aj prístup k 70 českým filmom ako napríklad Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk či Pupendo. “Počet originálnych českých filmov sa do konca roka zvýši na 150. Taktiež budeme mať k dispozícii všetok náš obľúbený medzinárodný obsah s českým dabingom,“ dodáva Ebbig.

Netflix má viac ako 151 miliónov predplatiteľov v 190 krajinách na svete. Na výber je zatiaľ 25 jazykov, samozrejme, nie všetky programy sú dostupné vo všetkých mutáciách.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.