Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
16. decembra 2021

Žijeme v bezprecedentnej dobe, kedy banky strácajú záujem držať naše peniaze na bežných klientskych účtoch, čo spôsobuje zavádzanie záporných úrokových sadzieb. V kombinácii s infláciou na historicky vysokej úrovni predstavujú lavínu, ktorá sa postupne valí na slovenský trh. 

Financie ohrozené infláciou a zápornými úrokovými sadzbami

Miera inflácie v Spojených štátoch amerických na úrovni 6,2 % (október 2021) aktuálne dosahuje 31-ročné maximum. Nezaostávajú však ani európske krajiny, ako je Nemecko s mierou inflácie na úrovni 4,5 % či 13-ročné maximá na úrovni 5,8 % v Českej republike. Pri aktuálnej miere inflácie, ktorá sa na Slovensku pohybuje na úrovni 4 až 5 % p. a., strácajú vaše voľné prostriedky na bežných účtoch každým dňom na hodnote. U firemných klientov sú navyše finančné prostriedky na bežných účtoch od určitého zostatku zaťažené zápornou úrokovou sadzbou. Podľa názorov analytikov je len otázkou času, kedy sa záporné úrokové sadzby dotknú aj bežných účtov fyzických osôb. 

Existuje vôbec z tejto situácie východisko?

Ak by sme sa opýtali odborníkov, ako by investovali 100 000 eur, ktoré držíte na bežnom účte, a to tak, aby pokryli aspoň mieru inflácie a záporné úroky, každý z nich by vyskladal ideálne diverzifikované portfólio v závislosti od dĺžky investičného horizontu. Ak by bol však váš investičný horizont krátkodobý – tri, šesť alebo dvanásť mesiacov –, odpovede by ste sa pravdepodobne nedočkali. 

Zdroj foto: UP Investment

Riešením sú inovatívne investície

UP Smart Investment má pre vás riešenie. Spoločnosť prináša na slovenský trh inovatívny prístup k investíciám, ktorý spája tri základné piliere investovania – výnos, zabezpečenie a likviditu finančných prostriedkov. Na základe dlhoročných skúseností na finančných trhoch vytvorila spoločnosť zaistené produkty, ktoré pre klientov predstavujú alternatívu k bežnému účtu a zároveň prinášajú nadštandardný výnos s okamžitým prístupom k peniazom. Vďaka modernému prístupu k investovaniu formou riadenia portfólia ponúka spoločnosť UP Smart Investment flexibilné investičné riešenia pre fyzické a právnické osoby bez akejkoľvek viazanosti. 

UP Flexi – produkt pre vašu firmu 

Pre firmy ponúka spoločnosť investičný produkt UP Flexi, pri ktorom nemusíte mať obavy z toho, kedy budete finančné prostriedky potrebovať. Vďaka unikátnemu riešeniu môžete finančné prostriedky kedykoľvek vkladať a vyberať podľa potreby, online a bez poplatkov. 

Každá z troch investičných stratégií predstavuje zvolenú mieru zaistenia a je len na vás, či si vyberiete pre vašu investíciu konzervatívnu, vyváženú, alebo dynamickú investičnú stratégiu. Ak by ste do produktu Flexi investovali 100 000 eur a vybrali by ste si dynamickú investičnú stratégiu, vaša investícia by pri aktuálnej priemernej ročnej výnosnosti dosiahla hodnotu 112 510 eur (suma vyjadruje čistú mieru zhodnotenia vo výške 12,51 % p.a. pre príslušnú investičnú stratégiu od začiatku obchodovania, na ročnej báze).

Či už plánujete investovať dlhodobo, poberať z vašej investície rentu, alebo si nechať vyplácať dividendu, všetky produkty stoja na nadštandardnom výnose, zaistení a okamžitom prístupe k vašim peniazom. Zdroj foto: UP Investment

Ak by ste z vášho investičného účtu potrebovali vybrať sumu napríklad 50 000 eur, výber peňazí zrealizujete jednoducho pár klikmi vo vašej aplikácii. Priemerná dĺžka realizácie výberu je 48 hodín. V aplikácii máte zároveň k dispozícii prehľad vývoja vašich investícií, realizovaných vkladov a výberov. 

Veľkou výhodou pre investorov s krátkodobým investičným horizontom je fakt, že dvojmesačné kĺzavé zhodnotenie investície pri všetkých produktoch v UP Smart Investment dosahuje za uplynulé dva roky kladné hodnoty. 

Výnos za posledné 3 mesiace 3,79 % 

Výnos za posledných 6 mesiacov 6,51 % 

Výnos za posledných 12 mesiacov 11,14 %

Samozrejme, všetky produkty spoločnosti UP Smart Investment nie sú určené len pre firemných klientov. Či už plánujete investovať dlhodobo, poberať z vašej investície rentu, alebo si nechať vyplácať dividendu, všetky produkty stoja na troch základných pilieroch – nadštandardnom výnose, zaistení a okamžitom prístupe k vašim peniazom.

UP Kombi – produkt pre skúsených investorov 

Pre majiteľov cenných papierov a aktív, ktorí chcú mať svoje investície s dodatočným výnosom prehľadne „pod jednou strechou“ a bez zbytočných poplatkov, je tu produkt UP Kombi, ktorý spája správu vašich aktív a inovatívne riadenie portfólia v jednom investičnom produkte. Pri produkte UP Kombi si môžete vybrať z dvoch investičných stratégií, ktoré sú vhodné pre všetky typy klientov. 

*Predpokladaný alebo minulý výnos nie je zárukou budúcich výnosov.