7. decembra 2021

Šéf americkej firmy Better.com, ktorá podniká s hypotékami, zvolal videokonferenciu s 900 zamestnancami. Počas nej všetkým účastníkom oznámil, že ich prepúšťa – a to s okamžitou platnosťou.

Vyhodení pracovníci, ktorí tvoria približne 9 percent zo všetkých zamestnancov firmy, sa teraz, pochopiteľne, sťažujú na zvlášť brutálne prepustenie. O to viac, že im krutú novinku oznámil pred vianočnými sviatkami.

„Ak sa zúčastňujete na tomto hovore, patríte do nešťastnej skupiny, ktorá je prepustená,“ mal im povedať Vishal Garg. „Váš pracovný pomer sa končí s okamžitou platnosťou,“ dodal zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti s tým, že môžu očakávať e-mail s podrobnosťami o odstupnom.

Prepustenie stoviek zamestnancov zdôvodňoval zmenami na trhu, ktorým sa firma musí prispôsobiť, aby prežila.

Bez emócií

„Je to druhý raz v mojej kariére, čo to musím urobiť. Naposledy som sa rozplakal. Dúfam, že tentoraz budem silnejší,“ poznamenal Garg, ktorý vraj počas krátkeho videohovoru nedal najavo žiadne emócie.

Reklama

Kevin Ryan, finančný riaditeľ Better.com, vo vyhlásení spoločnosti uviedol, že prepúšťanie je skľučujúce najmä v tomto ročnom období, ale solídna bilancia a menšia, cieľavedomá pracovná sila umožnia firme prejsť do ofenzívy na trhu nehnuteľností, ktorý sa radikálne mení.

Better.com, podporovaná Softbank, získala 750 miliónov dolárov v hotovosti potom, ako v máji oznámila plánovaný vstup na burzu. Ten by sa mal uskutočniť už počas tohto týždňa s očakávaným zhodnotením takmer 7 miliárd dolárov.

Celý článok nájdete na Forbes.com, jeho autorom je Jack Kelly

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?