22. februára 2021

Finančno-technologická platforma Revolut využila svoju európsku bankovú licenciu, ktorú má udelenú už dva roky, a začala ponúkať niektoré bankové služby aj slovenským klientom.

Slovenskí zákazníci, ktorí prejdú na Revolut Bank priamo v doteraz používanej aplikácii, budú môcť využívať doplnkové služby a ich vklady budú chránené. Na Slovensku už aplikáciu na kompletnú správu peňazí s viacerými funkciami Revolut využíva na medzinárodné transakcie či na zámenu mien niekoľko desiatok tisíc ľudí.

Ako však upozornil portál Živé, Revolut okrem vstupu na slovenský trh prišiel aj s viacerými negatívnymi zmenami, ktoré zhoršujú podmienky pri výbere peňazí a investovaní. Zmeny sa majú dotknúť aj poplatkov.

Čo je Revolut?

Startup vznikol v roku 2015 vo Veľkej Británii, v súčasnosti má 15 miliónov zákazníkov a pôsobí v 35 krajinách. Vlani získal investíciu 500 miliónov dolárov od amerického venture kapitálového fondu TCV, ktorý v minulosti podporil napríklad Facebook, Spotify, Airbnb či Flixbus, vďaka čomu sa vtedy stal najhodnotnejším fintech startupom Spojeného kráľovstva.

K dnešnému dňu skupina Revolut získala dokopy investície v hodnote takmer 1 miliardy dolárov a jej posledná uvádzaná celková valuácia bola 5,5 miliardy dolárov.

Reklama

V minulom roku spoločnosť uviedla na trh svoju špecializovanú banku v Poľsku a v Litve a začala ponúkať v oboch krajinách úverové produkty. Výkonný riaditeľ Revolut Bank Virgilijus Mirkës zdôraznil, že spustenie banky na Slovensku poskytne zákazníkom vyššiu úroveň bezpečnosti.

Článok vyšiel v TASR. S prispením Forbes Slovensko. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?