3. júla 2021

Aj keď malo byť leto 2021 pre mnohých v znamení zahraničných dovoleniek, po posledných informáciách sa čoraz viac ľudí začína zaujímať opäť o výlety na Slovensku. Túr, kúpalísk, jazier a podobných rekreácií sa však už mnohí nasýtili a vo vzduchu začala visieť otázka, čo ďalšie by sa na Slovensku dalo zažiť. Pripravili sme preto zopár tipov na výlety loďou, ktoré môžete zaradiť medzi svoje aktivity v rámci dovolenky, ale aj bežného víkendu.

Súkromné skupinové plavby

Ak máte chuť na niečo súkromnejšie, viacero spoločností v hlavnom meste ponúka prenájom člnov aj s programom. Môžete si vybrať večernú či dennú kratšiu plavbu po Bratislave, ale aj dlhší zážitok až do Hainburgu.

Menšie lode ponúkajú aj možnosť zorganizovania súkromnej oslavy s občerstvením. To všetko pod vedením kapitána, ktorý posádku sprevádza počas celého výletu. Ceny sa v tomto prípade rôznia, nielen podľa tipu výletu, ale aj občerstvenia. Je však potrebné počítať so sumou medzi 200 až 550 eur.

Bratislava – Devín – Bratislava

Obľúbená plavba mnohých nielen Bratislavčanov začína prehliadkou historickej časti Bratislavy, jej nábrežia a výhľadom na Bratislavský hrad. Pokračuje popod Most SNP, most Lafranconi až k národnej kultúrnej pamiatke, hradu Devín.

Na výber sú aktuálne dve linky, prvá s odchodom o 10.00 hod. a príchodom späť do Bratislavy o 14.00 alebo odchod o 14.00 hod. a príchod o 18.30. Spiatočný lístok pre dospelých vás vyjde na 15 eur a pre deti 10 eur.

Reklama
Plaviť po Dunaji sa dá aj pri západe Slnka. Ilustračné foto: Pixabay

Bratislavský okruh

Kratšie, hodinové plavby vo viacerých časoch ponúkajú prehliadku historickej časti Bratislavy, nábrežia a Bratislavského hradu. Loď pokračuje pod Most SNP a otáča sa pri moste Lafranconi. Dospelí si za jazdu zaplatia 8 eur a deti 5 eur.

Bratislava – Čilistov – Bratislava s možnosťou vstupu do Aqua Sphere Xbionic

Plavba spojená s aktívnym odpočinkom a relaxom pri vode. Tento výlet loďou neponúka len výhľady Dunaja, ale aj prípadný vstup do Aqua Sphere Xbionic, kde si môžete vybrať z viacerých športových aktivít, no rovnako tak aj oddychovať pri pikniku alebo s deťmi navštíviť mini ZOO.

Táto plavba je však termínovo obmedzená a koná sa len 17. 7.,7. 8. a 21. 8. 2021. Dospelí zaplatia 17 eur a deti 12 eur.

V obmedzených termínoch je možné sa plaviť aj po vodnom diele Gabčíkovo. Foto: TASR

Bratislava – Gabčíkovo – Bratislava

Ďalší v zozname netradičných výletov loďou je plavba k vodnému dielu Gabčíkovo s preplavením plavebných komôr. Je však potrebné si ho svedomito naplánovať. Plavby sa totiž uskutočňujú len raz za mesiac a to 18. 7. alebo 15. 8. S trvaním od 11.00 do 17.30 hod. Dospelí si zaplatia 26 eur a deti 20 eur.

Výletné plavby na člne

V prípade, že máte chuť na niečo akčnejšie, Dunaj ponúka neobmedzené možnosti aj pre výlety na člnoch. Ak vám nevadí rýchlosť, vietor vo vlasoch a kvapky na tvári, toto je tip zážitku práve pre vás.

Rovnako ako v prípade väčších plavieb na lodi, aj člny ponúkajú viacero variácií výletov. Keďže však ide o osobnejší zážitok s menším počtom ľudí, ceny sa pohybujú v rozmedzí od 150 do 400 eur, v závislosti od počtu osôb na palube a tipu výletu.

Loď Mara

Krásy Liptova je možné takisto objavovať aj z hladiny Liptovskej Mary. Okrem pravidelných okružných plavieb je možné si loď s kapitánom rezervovať aj pre súkromnú skupinu ľudí. Približne hodinová vyhliadková jazda stojí dospelých 10 eur a deti 7 eur.

Vyhliadkové plavby na Oravskej priehrade

Výletná plavba po Oravskej priehrade ponúka výhľady na Západné Tatry a Babiu horu. Loď má okrem toho prestávku na Slanickom ostrove umenia, nachádza sa na nej aj bufet s občerstvením.

Loď je okrem turistov využívaná aj na organizovanie firemných akcií či školských výletov. Plavba trvá vrátane prestávky 1,5 hodiny, dospelí si zaplatia 12 eur a deti 4 eurá.

Baťov kanál

Turistická vodná cesta pri meste Skalica na západnom Slovensku je ideálna na strávenie víkendu či dovolenky pri vode. Z ponuky je možné si vybrať plavbu kajutovou loďou alebo motorovým člnom.

Okrem vodnej turistiky ponúka aj aktívny oddych, napríklad v podobe cyklistického výletu popri brehu kanála. Termín aj loď je však potrebné si rezervovať, cena závisí rovnako od tipu lode, výletu aj počtu osôb na palube.

Baťov kanál je medzi vodákmi populárny. Foto: TASR

Výletná loď Pluto

Na juhu Slovenska zasa vyhliadková plavba zbližuje Komárno so svojimi návštevníkmi, čím poskytuje nový pohľad na už známe miesta. Okrem pravidelného cestovného poriadku sa dá rezervovať aj v rámci skupinových výletov, pričom prenájom stojí 200 eur. V prípade, že sa rozhodnete pre výlet na pravidelnej linke, tak dospelí zaplatia 14 eur a deti 8 eur.

Text je súčasťou série článkov, ktorá prináša praktické tipy a rady, ako si čo najviac užiť toto leto.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?