14. marca 2021

Chceli by ste si ozvláštniť pozeranie filmov? Možno práve pre vás sú určené interaktívne príbehy. Forbes pre vás vybral z ponuky streamovacej služby Netflix päť titulov, v ktorých o osude hlavných hrdinov, napríklad aj odborníka na prežitie v divočine Beara Gryllsa, rozhodujú diváci. 

Animals on the Loose: A You vsWild Movie 

Minulý mesiac predstavila streamovacia služba Netflix interaktívnu novinku Animals on the Loose: A You vsWild Movie, v ktorej sa hlavnej úlohy zhostil britský dobrodruh Bear Grylls. Keď v safari rezervácii dôjde k narušeniu elektrického oplotenia, ktoré malo byť pod prúdom, ihneď sa púšťa do akcie.

Ponorte sa do dobrodružného príbehu a pomôžte Bearovi ustáť strety s divokými zvieratami, postarajte sa o to, aby opäť zabezpečil oplotenie a zabránil úteku ďalších tvorov. Predovšetkým však dávajte pozor na to, aby zo všetkého vyviazol v poriadku.  

You vsWild 

Reklama

Novinka Animals on the Loose: A You vsWild Movie nie je prvým interaktívnym rodeom britského dobrodruha pre streamovaciu službu NetflixBear Grylls sa totiž ešte v roku 2019 predstavil v špeciáli You vsWild, ktorý tvorí osem samostatných epizód.

Dej sa odohráva v americkej džungli, kde treba nájsť a zachrániť stratenú lekárku s vakcínami proti malárii. Popri tom sa musíte postarať o to, aby Grylls prežil 24 hodín v nepriaznivých podmienkach švajčiarskych Álp a pokúste sa ho dostať z odľahlej európskej divočiny späť do civilizácie.  

Black MirrorBandersnatch 

Pustite sa do interaktívnej sci-fi drámy Black MirrorBandersnatch, ktorá na streamovacej službe Netflix debutovala v roku 2018. V deji sa vrátite do roku 1984 a ocitnete sa v koži mladého programátora Stefana Butlera, ktorého stvárnil britský herec Fionn Whitehead.

Jeho túžbou je vytvoriť revolučnú počítačovú hru podľa predlohy fantasy románu Bandersnatch od autora Jeroma F. Daviesa. Možnosť splniť si svoj sen dostane od spoločnosti Tuckersoft, no postupne začne spochybňovať realitu a jeho psychické problémy sa zhoršujú.  

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend 

Interaktívna komédia z roku 2020 nadväzuje na komediálny seriál Unbreakable Kimmy Schmidt, ktorý v roku 2019 uzatvorila štvrtá séria. V centre oboch titulov stojí vždy pozitívne naladená žena, ktorá strávila 15 rokov v podzemí, kde ju väznil apokalyptický kult. Zahrala si ju americká herečka Ellie Kemper,

V interaktívnom špeciáli sa ocitnete tri dni pred jej svadbou, keď sa jej podarí prísť na to, že reverend, ktorý ju držal pod zemou, má ďalší bunker s uväznenými ženami. Vyberte sa im preto na pomoc.  

Carmen Sandiego: To Steal or Not To Steal 

V prípade, že patríte medzi milovníkov animovaných príbehov, alebo hľadáte titul, ktorý by ste si mohli prejsť spoločne s deťmi, tak si s interaktívnou verziou Carmen Sandiego: To Steal or Not To Steal prídete na svoje.

Vašou úlohou je pomôcť hlavnej hrdinke Carmen, ktorej prepožičala hlas americká herečka Gina Rodriguez, zachrániť dvojicu priateľov Ivy a Zacka. Tých totiž počas lúpeže v Šanghaji zajala kriminálna skupina V.I.L.E. Vydajte sa spoločne s Carmen na dobrodružné misie. 

Z ponuky si môžete vybrať aj ďalšie interaktívne príbehy, ktoré sú vhodné pre deti:  

  • The Boss Baby: Get That Baby! 
  • Puss in Book: Trapped in an Epic Tale 
  • Captain Underpants Epic Choice-o-Rama 
  • Spirit Riding FreeRide Along Adventure 
  • Stretch ArmstrongThe Breakout 
  • Buddy ThunderstruckThe Maybe Pile 
  • Minecraft: Story Mode 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?