20. marca 2021

Domy, ktoré stoja na pobreží sú žiadanejšie, ako ktorékoľvek iné typy nehnuteľností. Príjemné počasie, čerstvý morský vánok, úžasné výhľady – to všetko z nich robí jedny z najatraktívnejších realít. A obzvlášť to platí o domoch postavených v lukratívnych oblastiach ako Južná Kalifornia či na Havaj.

Ukážeme vám luxusné sídla za 14 miliónov dolárov na pobreží Pacifiku, napríklad dom inšpirovaný Polynéziou na ostrove Kauai aj vilu v Beverly Hills postavenú v stredomorskom štýle.

Beverly Hills, Los Angeles, Kalifornia

Táto vila sa nachádza za stráženou vstupnou bránou v lokalite Bowmont Estates, čo je malá enkláva domov postavených na rozľahlých pozemkoch v Beverly Hills.

Vila je postavená v stredomorskom štýle a stojí na vrchole kopca na pozemku s rozlohou viac ako 4-tisíc štvorcových metrov. Vďaka lukratívnej polohe ponúka ohromujúce výhľady na mesto aj oceán.

Takmer každá jedna izba v tomto dome sa pýši unikátnym výhľadom. Hlavná spálňa s balkónom je ideálnym miestom na pozorovanie západu slnka.

Reklama
Dom je dvojpodlažný a má sedem spální. Je tu aj domáce kino, vínna pivnica aj degustačná miestnosť. Stojí 13,9 milióna dolárov. Foto: HILTON & HYLAND

Popis: Dom má sedem spální, osem kúpeľní a vstupnú halu, ktorá sa rozprestiera na dvoch podlažiach. Nájdete tu aj rozľahlú a profesionálne vybavenú kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu, z ktorej sa dá vyjsť na pozemok za domom. Jedno krídlo tejto vily slúži takmer výhradne na účely zábavy: je tu domáce kino, degustačná miestnosť aj vínna pivnica.

Dom má aj bohaté vybavenie exteriéru. Je tu vonkajšia kuchyňa, pavilón určený na stolovanie, hosťovský dom aj telocvičňa. Foto: HILTON & HYLAND

Ďalšie vybavenie: Na oplotenom pozemku si majiteľ užije zábavu aj relax. Je tu nielen vonkajšia kuchyňa, ale aj jedálenský pavilón, udržiavaný trávnik či nekonečný bazén s kúpeľmi a dom pre hostí s kuchynkou a telocvičňou.

Cena:13,9 miliónov USD

Kilauea, Havaj

Z terasy domu sa núkajú úžasné výhľady na lagúnu Anini. Foto: HAWAI’I LIFE

Táto vila v polynézskom štýle ponúka výhľady na lagúnu Anini na severom pobreží ostrova Kauai. Dom má mimoriadne kvalitné drevené spracovanie, zelenú škridlovú strechu a stojí priamo na pobreží.

Vila má názov Wailana Malie alebo „tiché vody“, je jednoposchodová a jej obytná plocha je 288 štvorcových metrov. Dom navrhol ateliér Anderson Collier Architects a postavil ho R. S. Weir, popredný staviteľ z ostrova Kauai.

Jedáleň s výhľadom na lagúnu. Foto: HAWAI’I LIFE

Popis: V dome sú bambusové stropy a vstupné dvere inšpirované architektúrou z ostrova Bali. Sú tu štyri spálne, päť kúpeľní a množstvo detailov na mieru. V otvorenej kuchyni sú na mieru vyrobené skrinky aj kuchynský ostrovček. Posúvacie sklenené dvere na oboch koncoch spoločenskej miestnosti vás zavedú priamo na drevenú terasu.

Ďalšie vybavenie: Z každého kúta tohto domu máte výhľad na prírodné krásy vrátane útesu Anini Reef, ostrovný maják a idylický ostrovček Moku’ae’ae. Nájdete tu aj jazierko s koi kaprami, umelý vodopád, záhradu v tropickom štýle, oddelený dom pre hostí a samostatne stojacie umelecké štúdio.

Cena: 13,95 miliónov USD

La Jolla, San Diego, Kalifornia

Skvostná vila v oblasti La Jolla stojí 13,5 milióna USD. Foto: WILLIS ALLEN REAL ESTATE

Táto nehnuteľnosť je skutočná trofej. Postavená je v stredozemnom štýle a stojí na pozemku s rozlohou 4-tisíc štvorcových metrov v atraktívnej lokalite Muirlands v oblasti La Jolla. Táto vila s piatimi spálňami a 11 kúpeľňami bola nedávno zrenovovaná. Sú v nej použité nadčasové materiály a vybavenie zahŕňa herňu aj domáce kino. V dome sú schodiská, ale aj vlastný výťah.

Popis: Interiér a exteriér domu oddeľujú francúzske dvere. V prednej časti domu je romantické nádvorie s krbom a v zadnej časti domu je spoločenská miestnosť, z ktorej sa vystupuje na terasu a do záhrady za domom, kde nájdete aj plavecký bazén.

Ďalšie vybavenie: Nehnuteľnosť so vstupnou bránou má polkruhovú príjazdovú plochu, dve pristavené garáže a ďalšiu samostatnú stavbu, ktorá by tiež mohla slúžiť ako garáž.

Cena: 13,5 mil. USD

Autorom článku je Neal Leiteberg. Pre Forbes US píše o nehnuteľnostiach.

Realitné kancelárie Hawai’i Life, Hilton & Hyland a Willis Allen Real Estate sú exkluzívnymi členmi združenia  Forbes Global Properties. Združuje elitné realitné kancelárie, ktoré klientom ponúkajú tie najluxusnejšie domy.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?