18. januára 2021

Najväčší slovenský maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky Nay sa rozrastie. V susednom Česku, kde prevádzkuje maloobchodné predajne Electro World, kupuje sieť K+B Elektro.

Vďaka dohode, ktorú Nay uzavrelo s firmou Kappenberger + Braun, sa rozšíri sieť predajní v Českej republike zo súčasných 19 až na 40. Dokončenie transakcie sa očakáva začiatkom apríla a podlieha schváleniu Úradu na ochranu hospodárskej súťaže. Celkovú výšku transakcie spoločnosti nezverejnili.

Zakladatelia a majitelia spoločnosti Peter Zálešák a Ján Tomáš očakávajú, že im investícia umožní posilniť pozíciu jedného z najväčších maloobchodných predajcov spotrebnej elektroniky na českom trhu. „Sieť predajní K+B Elektro, ktorá sa začlení pod novou značkou do siete Electro World, zdvojnásobí počet miest, v ktorých nás český zákazník môže navštíviť,“ komentovali transakciu spolumajitelia spoločnosti, ktorá na slovenskom trhu pôsobí už 30 rokov.

Obe spoločnosti majú podľa zverejnených informácií podobný obchodný model, komplementárne portfólio produktov a siete predajní sa dopĺňajú s minimálnym prekrytím.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?