21. decembra 2017

Každý rok vyjdú na svete stovky biznis titulov. Kníhkupectvo Martinus magazínu Forbes Slovensko poskytlo zoznam ich 10 najpredávanejších biznisových kníh za končiaci rok 2017. Sú medzi nimi učebnice, teoretické tituly, knihy, ktoré otriasajú doterajšími predstavami o tom, ako dosiahnuť úspech v biznise, konkrétne “case-studies” od majiteľov firiem, ale aj mystickejšie, no stále veľmi obľúbené návody, ako dosiahnuť úspech v podnikaní a zlepšovať samého seba, svoje okolie aj svoju firmu. Koľko z nich ste prečítali?

10. Ján Papula: Manažérska ekonomika

,,Manažérska ekonomika ako teória obohacovaná skúsenosťami a trendmi v manažmente“ prináša pohľad na to, ako kvalita procesov v rámci spoločností závisí od ľudí, ktorí pre ňu pracujú. A veľa ďalších zaujímavých postrehov.

9. Natasha Courtenay-Smith: Blog za milión

Vy ešte nemáte vlastný blog? A chceli by ste ho mať? Tu je návod, ako na to a ako uspieť v blogerskom svete.

8. Simon Sinek: Začněte s PROČ

Skôr ako začnete niečo robiť, či už vyrábate autá, alebo novú aplikáciu pre smartfóny, spýtajte sa prečo to robíte. Simon Sinek v knihe vysvetľuje, že keď firmy a ľudia v nich vedia odpovedať na otázku “prečo”, uspejú skôr, ako tí ostatní.

7. Jaroslav Kita a kolektív autorov: Marketing

Populárna učebnica pre tých, ktorých zaujíma dnes už všadeprítomný marketing.

6. Michael E. Gerber: Podnikateľský mýtus

Máte svoju firmu a cítite sa zavalený povinnosťami? Nemali by ste byť jej otrokom. Niečo musíte zmeniť. Táto kniha vám prinesie pár tipov, ako na to.

5. Og Mandino: Najväčší obchodník na svete

Legenda o tom, ako opatrovateľ tiav Hafid chcel stať niekým spoločensky úspešnejším a ako mu 10 starodávnych zvitkov pomohlo naplniť jeho túžby a ambície.

4. Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Restart

Ak chcete uspieť v biznise, inšpirovať vás môže aj táto príručka zakladateľov americkej spoločnosti 37signals. Na úspech vraj potrebujete oveľa menej, ako si myslíte.

3. Jan Muhlfeit, Melina Costi: Pozitivní líder

Jan Muhlfeit, bývalý prezident spoločnosti Microsoft pre Európu, prináša svoje skúsenosti a postrehy o tom, ako byť pozitívnym lídrom a aký blahodárny vplyv na produktivitu tento postoj má. Zbavte sa zbytočného stresu a objavte svoj potenciál.

2. Dale Carnegie: Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Dale Carnegie je už medzičasom “biznisová klasika”. Naučte sa, ako pristupovať k ľuďom a urobiť ten správny dojem.

1. Michal Truban: Support

Príbeh jedného z najznámejších mladých slovenských technologických podnikateľov. Michal Truban, zakladateľ webhostingovej spoločnosti Websupport, kraľoval rebríčku najpredávanejších biznis kníh v Martinuse v roku 2017. Podarí sa aj vám založiť firmu, uspieť doma, expandovať a v tridsiatke odísť do dôchodku?