10. januára 2017

Má len 36 rokov. Dcéra Donalda Trumpa Ivanka počas vzťahu s ním prestúpila na židovskú vieru. Zať novozvoleného prezidenta USA Jared Kushner má byť najvplyvnejším poradcom newyorského realitného magnáta v Bielom dome.

Muž v pozadí. Manžel Ivanky Trumpovej Jared Kushner.

Nominácia Jareda Kushnera za kľúčového poradcu Donalda Trumpa v Bielom dome spôsobila kritiku za obsadzovanie pozícií členmi rodiny aj za potenciálny konflikt záujmov, ktorému môže čeliť tento mladý newyorský šéf veľkej rodinnej developerskej firmy. Kushner už dal vedieť, že odstúpi z jej čela i z postu vydavateľa svojich novín New York Observer.

Najvplyvnejší poradca sa má na začiatku zamerať na obchodnú politiku a problémy na Blízkom východe. Podľa informácií z tímu nového prezidenta nebude poberať plat a odpredá viacero svojich aktív, aby zabránil možnému  konfliktu záujmov.

Trumpov zať takmer nekomunikuje s médiami. Forbes bol prvý, s ktorým sa rozprával o svojej úlohe v prezidentskej kampani svojho svokra. Podľa kľúčových ľudí z technologického sveta práve Kushner nastavil komunikáciu na sociálnych sieťach tak, že ušetril veľa miliónov dolárov a súčasne efektívne zasiahol kľúčové skupiny voličov.

Reklama

Exkluzívnu story Jareda Kushnera, jeho názory na politiku a návod na úspech v prezidentskej kampani nájdete v januárovom čísle Forbesu.