30. augusta 2018

Bez ohľadu na to, odkiaľ čerpáte inšpiráciu na cestovanie, pravdepodobne ste už videli fotografiu islandskej Modrej lagúny. V roku 2014 navštívilo túto destináciu 400-tisíc ľudí, a minulý rok toto číslo vystrelilo až na 1,3 milióna.

Zatiaľ čo geotermálne kúpele k nárastu návštevníkov určite prispeli, tak si táto severská krajina získala pozornosť najmä vďaka lacným letenkám a miestam, na ktorých sa nakrúcal slávny seriál Game of Thrones.

Vytvoril aplikáciu na rezervácie hotelov s miliónovými tržbami.
Tu je jeho 11 rád, ako cestovať

Teraz však majú dobrý dôvod vybrať si dovolenku na Islande i tí cestujúci, ktorí vyhľadávajú luxus. V apríli tam totiž otvorili 62-apartmánový hotel The Retreat. Pri vstupe do budovy vítajú ľudí obrovské okná s výhľadom na 800 rokov starú lávu pokrytú machom a stupňovité bazény pastelovo modrej farby.

Moderné matné čierne lustre a elegantné betónové steny dopĺňajú drevené obloženie a kožené sedenie. Jedálenská časť, v ktorej sa denne podávajú bezplatne raňajky i popoludňajší čaj, je neutrálna, a jej základom je béžový a nevädzovomodrý nábytok.

Reklama
modrá lagúna kúpele voda hostia hotel apartmán
Hostia sú tam obkľúčení Modrou lagúnou. Foto: archív Blue Lagoon Iceland

Estetickým zážitkom sú i samotné izby. Zatiaľ čo tie prízemné, z ktorých vidíte na lagúnu, sú vyzdobené modrými akcentmi, tie na druhom poschodí, z ktorého máte výhľad na mach, sú doplnené zelenou. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón, aby sa hostia mohli ľahko spojiť s okolitou prírodou.

Pre tých, ktorí však chcú ísť von, je k dispozícii apartmán Lagoon Suite, ktorý je vybavený obývacím priestorom a súkromnou „modrou lagúnou“.

FOTO: Pred spaním si posedíte na železnom tróne.
V hoteli podľa Game of Thrones

Hlavnou atrakciou ale i napriek všetkému zostáva sama Modrá lagúna. Skutočným prínosom pobytu v hoteli The Retreat je prístup do rozšírených geotermálnych vôd a podzemných kúpeľov. Ďaleko od davu si môžu ľudia oddýchnuť v lagúne bohatej na minerály, rezervovať si masáž priamo vo vode alebo jednoducho využiť mnohé vybavenia v tejto oáze.

apartmán blue lagoon iceland island modrá lagúna hotel voda kúpele
V apartmánoch sú veľké okná, ľuďom tak z okolitej krajiny nič neunikne. Foto: archív Blue Lagoon Iceland

K dispozícii tam majú parné a saunové miestnosti, i terasu s bezkonkurenčným panoramatickým výhľadom. Ak má niekto záujem o extra súkromie, tak môže navštíviť odľahlý Lava Cove, kde nájde krb, súkromnú lagúnu i vyhrievané ležadlá.

V hotelových priestoroch sa nachádza tiež útulná knižnica, fitnes centrum alebo galéria, v ktorej majitelia vystavujú islandskú keramiku 20. storočia. V reštaurácii Spa Restaurant si hostia môžu vychutnať jednoduché a ľahké jedlá, zatiaľ čo sú zabalení v županoch a za oknami sledujú upokojujúce vody.

reštaurácia blue lagoon iceland island modrá lagúna jedlo
Z reštaurácie Moss je výhľad na machom pokrytú krajinu. Foto: Blue Lagoon Iceland

Vo večerných hodinách môžu hostia navštíviť podzemné vinárne, kde majú k dispozícii až 350 rôznych fliaš, alebo si sadnúť do gastronomickej reštaurácie Moss. Tá je hviezdou modernej islandskej kuchyne, a dostať miesto pri stole šéfkuchára je tam skutočne nevyhnutné.

Hlavná foto: Instagram Blue Lagoon Iceland (@bluelagoonis)

Prispievateľka Christina Liao píše pre Forbes.com o luxuse a cestovaní.